Ana SayfaBizden HaberlerProjeye Katılan Eğitmen-Okul Müdürü Görüşleri

Projeye Katılan Eğitmen-Okul Müdürü Görüşleri

Yağmur Bozoğlan – Ev Okulum Eğitmeni

Ben de ben de’ye çok severek katıldım. Proje amacının, hem anne-babaya hem de çocuğa eğitim vermek ve ayrıca ihtiyaçları olan bilgileri onlara en iyi şekilde aktarmak olduğunu öğrenince çok sevindim. Annelerle sohbet çok keyifli geçti. Onlara aktardığım bilgileri kullanarak eskiden yaptıkları hataları düzeltmeye çalıştılar. Çocuk yetiştirme ve çocuk gelişimi konusunda bilmediklerini öğrendiler. Aslında anneler de manevi olarak bana çok şey kattılar. Çocuk Eğitim Programı sayesinde çocuklarda büyük değişimler oldu. Sayıları, renkleri, kavramları vb birçok şeyi öğrendiler ve okula hazır hale geldiler. En önemlisi, bir anne olarak çocuklarının hayatında ne kadar önemli olduklarının, çocukların da bir birey olduğunun farkına vardılar. Bu projede emeği geçen herkese, AÇEV‘e ve TEB’e çok teşekkür ederim.

Gülay Kılagöz – Ev Okulum Eğitmeni

Ben de ben de Projesi’nde 2 yıldır çalışmaktayım. Bu projede yer almadan önce “Yapabilir miyim?” diye çok düşündüm ve projede yer aldıktan sonra “İyi ki ev okulum projesine katılmışım.” dedim. Ev okulum projesi hem bana hem de eğitim verdigim annelere  çok şey kazandırdı. Çoğu anne çocuğunu nasıl daha iyi ve doğru yetiştireceğini, doğru yöntemleri bu eğitimler sayesinde öğrendiler. Çocuklar sayı saymayı, kalem tutmayı ve kavramları öğrendiler. Anneler kursların sonunda kendilerinde ve ailelerinde olan değişimlerden çok memnun olduklarını ve bu eğitimin bitmesini istemediklerini söylediler. Bu eğitimin uzun yıllar devam etmesini çok isterim çünkü çocuklara faydalı olmak için öncelikle anne ve babadan başlanması gerektiğini gözlemledim. Öncelikle AÇEV‘e böyle bir proje hazırladıkları için, aynı zamanda TEB’e bu projeye destek verdiği için çok teşekkürler. Ev okulum projesinin devamını diliyorum.

Türk İsveç İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Volkan Çatır

Ben de ben de Projesi’ni yararlı bulmaktayım. Projenizle daha bilinçli anne, baba ve daha uyumlu öğrenci profili artacak, eğitim kalitesinin yükselmesi açısından yararlı olacaktır. Biz okulumuzda bu faydaların annelere kazandırıldığını gördük. Projenin devam etmesini okul yönetimi olarak istiyoruz ve destekliyoruz. Böyle bir eğitimden geçen anneler ilerleyen dönemlerde çocukların sadece gelişimi açısından değil, eğitim yaşantısında da daha yararlı ve olumlu davranışlar içerisinde bulunup, çocuğun yönlendirilmesinde avantajlı konumda olacaklardır. Okullarımızda da görüyoruz ki eğitim almış bir veli yaklaşımı ile eğitim alamamış bir veli arasında çok büyük farklar mevcut. Bu eğitime katılmış olan annelerin çcocuklarını okula adapte etmesi daha kolay olacaktır. Bir anlamda bu projeden okuldaki öğretmenlerimiz de yararlanmaktadır. Öğretmenlerimize ve bize olumlu geri bildirimler aldık. Anneler çalışmaların çok verimli ve eğlenceli geçtiğini, kendilerine yararlı olduğunu belirttiler. Eğitime gelen öğretmenimizden çok memnun kaldıklarını belirttiler. Projenin devam etmesi daha çok bilinçli ailelerin artmasını sağlayacaktır. Projenin daha yaygınlaşmasını diler, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese ve öğretmenimiz Yağmur Hanım’a teşekkür eder, başarılar dilerim.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Hasan Duru

Eğitim düzeyi zayıf olan insanların eğitilmesi yönünden olumlu bir projedir. Bir takım eğitim olanaklarına ulaşamayan insanlar için bir fırsat oluşturmaktadır. Okulumuzda 2009-2010 egitim ögretim yılında uygulanan ev okulum projesine katılan velilerimizden alınan geri bildirimler ifademizi doğrulamaktadır. Okulumuzun bulunduğu çevre eğitim olanaklarını tam olarak alamamış anne-babalardan oluşmaktadır. Çocukların iyi bir eğitim sürecinden geçebilmeleri için öncelikle anne babaların eğitilmesi gerekmektedir. Anneler ve babalar tarafından Ben de ben de Projesi’nin daha sonraki yıllarda devam etmesini talep etmektedirler. Emeği geçen herkese ve öğretmenimiz Gülay Hanım’a teşekkürler.