Ana SayfaVideoŞimdi Reklamlar!

Şimdi Reklamlar!

Yaratıcı ve yenilikçi olduğu kadar duygulara da hitap eden video reklamlar ve büyük kampanyalar… Bu yıl “İnsanlık için Yaratıcılık” temasıyla yola çıkan Kristal Elma Ödülleri’nin en çok konuşulanları ve kazananları da son derece yaratıcı ve duyguları tam 12’den vuran çalışmalardı. Ödül kazanan birkaç çalışmayı ve dünyanın dört bir tarafından milyonlarca kez izlenen “iş”leri bir araya getirdik.

Reklamcılar Derneği tarafından bu yıl 29’uncusu düzenlenen Kristal Elma Festivali, Türkiye’nin en “yaratıcı” fikirlerini, dijital ajansları ve markaları buluşturdu. “İnsanlık için Yaratıcılık” temasıyla 05-06 Ekim günlerinde her sektörden yaratıcılıklarıyla hayatımıza değer katan, ilham veren kişileri ve vakaları katılımcılarla bir araya getiren Kristal Elma’da 482 ödül verildi.

Video -bilindiği üzere- markaları hedef kitleleri ile buluşturan en etkili kanallardan. Bilgilendirici ve eğlendirici olmasının yanı sıra özgün oluşu ve akılda kalıcılığıyla da kampanyaların baş tacı. Dünya genelinde pazarlama profesyonellerinin yüzde 52’si bu nedenle videoyu çok önemsiyor. Genel tüketim alışkanlıklarında mantıktan çok duyguların hakimiyeti de videonun ne denli etkili olduğunun bir kanıtı.

İşte yaratıcı, duygusal ve yenilikçi reklamlardan birkaçı… Sosyal medya platformlarında -çok beğeni aldıkları ve paylaşıldıkları için- karşılaşma olasılığınızın da yüksek olduğu kampanyaları bir araya getirdik. Bu videoların çok izlendiğini ve hepsinin 2017 çıkışlı olmadığını da ekleyelim.

2 bin 527 başvurunun değerlendirildiği ve yedi büyük, 151 Kristal Elma, 157 Gümüş ve 167 Bronz olmak üzere toplam 482 ödülün dağıtıldığı yarışmanın en ilgi çekici çalışmalarından birkaçı da bu yazıda…

Unilever/Axe’tan “Erkekler de Ağlar”

Bu yılın “Kozmetik Kişisel Bakım/Güzellik” dalında Kristal Elma kazananı…

Petlas’tan “Tüm Yarışların Anası”

Ah anneler! Üstelik bu videodaki anneler biraz daha tedirgin çünkü oğulları otomobil yarışçısı! Bu “Anneler Günü” reklamı, “Otomotiv ve Otomotiv Ürünleri/Hizmetleri” kategorisinde Kristal Elma kazandı.

TEB’den “Cepteteb’li Olsan Nolur Olmasan Nolur”

Kristal Elma’da “Film, TV ve Sinema” dalında ödül kazananlardan biri de “Banka, Sigorta ve Finansal Hizmetler” kategorisinde TEB/ CEPTETEB’in “Cepteteb’li Olsan Nolur Olmasan Nolur- TAV / Banyo” başlıklı reklam filmiydi. Manajans J. Walter Thompson’ın imzasını taşıyan reklam filmi, yaratıcı ve eğlenceli…

Android’den “Friends Furever”

Hayvanların sevimli hallerini milyonlarca kişi izledi. Hala izlemediyseniz, bir an önce aşağıdaki link’i tıklayınız:

Shiseido’dan “High School Girl?”

Bir reklam eğer sonuna kadar izleniyorsa, başarılı olmuş demektir. Bu reklam da iyi örneklerden biri:

Mercedes Benz

Çocukları seviyoruz, onların sevdiklerini de!

Atlantic Group’tan “37 Days”

İklimlendirme ve ısıtma sektöründe faaliyet gösterin bir şirketin reklamı. Doğanın gücü…

Disney Parks’tan “Disney Characters Surprise Shoppers”

Mickey Mouse, Minnie Mouse, Goofy, Donald Duck ve diğerleri… Alışveriş merkezindesiniz ve Disney karakterlerinin -sizin bir gölgenizmiş gibi- sizi takip ettiğini fark ediyorsunuz. Ne yapardınız?

Metlife’tan “My Dads’s Story”

Çocuğu için her türlü fedakarlığa katlanan bir baba ve bunun farkında olup babasına teşekkür eden sevimli kız çocuğu…