Ana Sayfaİş DünyasıKariyerSteve Jobs’tan Helena Rubinstein’a, dünya devleri daha üretken olmak için ne yapıyor?

Steve Jobs’tan Helena Rubinstein’a, dünya devleri daha üretken olmak için ne yapıyor?

Daha üretken ve yaratıcı olmak için sihirli bir formül var mı? Kendi alanlarında dünyayı sallayan milyarderlerin ilham verici sözlerine kulak verin! Zamanı nasıl kullanıyorlar? En doğru kararları verirken izledikleri yol nedir? Nereye yatırım yaparlarsa kazanacaklarını nasıl çok önceden görebiliyorlar? İşte yanıtlar…

STEVE JOBS (APPLE’IN KURUCUSU) 

“Hayatın büyük bölümü işte geçiyor. Dolayısıyla sizi tamamiyle tatmin edecek bir işiniz olsun. Unutmayın ki eğer yaptığınız işi gerçekten seviyorsanız, başarılı olabilirsiniz.”

2

PAUL J. MEYER (YAZAR) 

“Üretkenlik asla tesadüfi, kazara olan bir şey değildir. En iyisini yapacağınıza söz verirsiniz, akılcı bir planlama yapar ve çaba gösterirsiniz. İşte tüm bunların sonucudur, aslında…”

3

LEE IACOCCA (OTOMOBİL ÜRETİCİSİ, FORD MUSTANG’İ GELİŞTİREN KİŞİ) 

“Güne güzel insanlarla iletişim kurarak başlayın. Eğer patron iseniz çalışanlarınızla iletişim kurun, onları motive edin ve ödüllendirin. Tüm bunları dozunda yaparsanız, asla kaybetmezsiniz.”

4

COCO CHANEL (CHANEL’İN KURUCUSU) 

“Bir duvarı belki bir kapı aralanır diye yumruklamayı bir an önce bırakın! Vakit kaybı…”

TIGER WOODS (ŞAMPİYON GOLFÇÜ) 

“İnsanlar şunu anlamıyor: Ben çocukken asla çok yetenekli, hızlı ve güçlü değildim. Benim en önemliği özelliğim, iş ahlakımdır. Bugün geldiğim noktanın en önemli nedeni bu…”

PAUL GETTY (ABD’Lİ SANAYİCİ) 

“Benim başarı formülüm şudur: Erken kalk, sıkı çalış ve petrol bul!”

5

HELENA RUBINSTEIN (KOZMETİK DEVİ) 

“Ruhunuzda ve zihninizde ‘kırışıklık’ların oluşmaması için sıkı çalışın.”

RAY KROC (GİRİŞİMCİ) 

“Büyük başarılar için iki şey öneriyorum: Birincisi; doğru zamanda doğru yerde olun. İkincisi ise bunun için elinizden ne geliyorsa yapın.”

SOPHIA AMORUSO (NASTY GAL’İN CEO’SU)

“Ne zaman iyi bir karar veriyor, işinize sıkı sıkıya sarılıyor, elinizden gelenin en iyisini yapıyorsanız, hayatınız için yeni tohumlar ekiyorsunuz demektir. Detaylara, küçük şeylere dikkat edin, nefret ettiklerinize bile… Böylelikle aslında geleceğinizi inşa ediyorsunuz. Buna tanıklık edeceksiniz.”

PETER DRUCKER (YAZAR, DANIŞMAN) 

“Yeterlilik, ‘iş’inizi düzgün yapmanızdır. Verimlilik ise doğru işleri yapmak…”