Ana SayfaBizden HaberlerTEB Akıl Fikir Buluşması ve Yetenek Günü`nü Gerçekleştirdik

TEB Akıl Fikir Buluşması ve Yetenek Günü`nü Gerçekleştirdik

Geleneksel hale gelen  TEB Akıl Fikir Buluşması’nın 4.sünü gerçekleştirdik. Bu seneki teması “Müşteri Deneyiminde Mükemmelik” olan etkinliğimizde Türkiye’nin konusunda en tanınan danışmanlarından Bora Özkent’in yanı sıra Dükkan Burger’in kurucusu Emre Mermer ve Mars Entartainment Grubu kurucusu Muzaffer Yıldırım tarafından “Müşteri Deneyiminde İnovasyon” konulu sunumlar gerçekleştirdik.

Akıl Fikir Yarışması ödül töreninde konuşan Genel Müdürümüz Varol Civil, TEB olarak yenilikçi ve yaratıcı olmayı temel hedefimiz kabul ettiğimizi, bu nedenle en önemli yatırımlarımızı da bu alanda gerçekleştirdiğimizi, bu çabalarımızın uluslararası alanda da dikkat çekmeye başladığını ve artık deneyimlerimizi diğer ülkerlerle de paylaşacağımızı anlattı.

Bu konuda yaptığımız çalışmalar ile uluslararası danışmanlık kuruluşu Gartner’ın ve Avrupa Finansal Yönetim ve Pazarlama Birliği’nin (EFMA) raporunda örnek banka olarak gösterildiğimizi hatırlatan Varol Civil; “Banka olarak inovasyon alanında BNP Paribas ailesi çatısı altında faaliyet gösteren finans kuruluşları için örnek seçildik. İnovasyonu BNP Paribas ailesi içinde anlatacağız ve İnovasyon kurum kültürümüzü diğer ülkere ihraç edeceğiz.” dedi.

TEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcımız Nilsen Altıntaş, müşterilere fark yaratan ürün ve hizmet sunabilmek için insan kaynakları politikalarının temelinde yenilikçi ve yaratıcı düşünmeyi geliştirmenin yattığını ve müşteri deneyimi TEB kültürü içinde her zaman en öncelikli konular arasında yer aldığını söyledi.

TEB Akıl Fikir Yarışması Ödülleri Verildi

TEB Akıl Fikir Yarışmasına bu yıl toplam 3 bin 750 proje başvurdu. Başvuran projelerden yüzde 45’i müşteriler, yüzde 40’ı öğrenci, yüzde 15’i yeni mezun  kategorisinden geldi. Türkiye’deki 112 farklı üniversiteden başvuru alındı. Yarışmanın internet sitesi www.icatcikar.com ise bu yıl ABD’den Tazmanya’ya kadar 115 farklı ülkeden 238 bin ziyaretçi çekti.

Finale kalan projeler; İMKB Başkanı Hüseyin Erkan, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, Visa Türkiye Genel Müdürü Berna Ülman, Deulcom International CEO’su Baybars Altuntaş, Yemeksepeti Genel Müdürü Nevzat Aydın, BigChefs Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Cizreli, Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu ve Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Oğuz Karamuk’tan oluşan, TEB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Canevi ve TEB Genel Müdürü Varol Civil başkanlığındaki jüri tarafından değerlendirildi.

Öğrenci – Yeni Mezun Kategorisinde birincimiz Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğrencisi Ege Türkeri olurken, Müşteri Kategorisi birincimiz Karadeniz Havzası İşbirliği Ajansından Harun Dal oldu.

Rıfat Taranto Bankacılık Yarışması Kazananları Belli Oldu

58  yıllık başarılı bir bankacılık kariyeri olan Sayın Rıfat Taranto’dan miras kalan Bankacılık İlkeleri’ni en başarılı şekilde hayata geçiren çalışma arkadaşlarımızı ödüllendirerek onları yaratıcı ve katılımcı bir rekabet ortamında daha verimli olmaya teşvik ederek kurumsal bağlılığı artırmak amacıyla düzenlediğimiz Rıfat Taranto Bankacılık Yarışması kazananları belli oldu.

Güvenlik görevlimiz Taner Güler, çalıştığı şubede müşteriler ile kurduğu pozitif ilişkiler sayesinde Rıfat Taranto ilkelerinden “Adanmışlık” ile birincilik ödülüne layık görüldü. TEB Müşteri İlişkileri Yöneticisi Güliz Kanat ise Rıfat Taranto’nun müşterilerin ihtiyacını cevaplayan, yenilikçi, yaratıcı risk içermeyen çözümler üretmek ilkesine uyan  Tarım Bankacılığı alanındaki projesi “Arı Maya” ile birincilik ödülü alan bir diğer isim oldu. İlkeler kategorisi ikincimiz Serdar Yıldız, üçüncümüz ise DemirTunç Ceylan, Engin Yılmaz, Zeynep Burcu Özgezer ekibi oldu.

İnovasyon kategorisinde ise Tolga Çağatay Kaya, Bahadır Karakaş, Mehmet Akdeniz’den oluşan ekip yeni gelir modeli sağlayan önerileriyle birinci olurken, Işıl Yurdakul, Engin Durmaz, Elvan Hoşgör ekibi ikinci, Narod Mildanoğlu, Ömer Faruk Demirhan, Elvan Hoşgör ekibi ise üçüncülüğü Nadide Yücearslan ile paylaştılar. Tüm çalışma arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

İnovasyon Departmanı