Ana SayfaBizden Haberler“TEB BNP PARIBAS ISTANBUL CUP” İLE TENİSTE HEYECAN YENİDEN BAŞLADI…

“TEB BNP PARIBAS ISTANBUL CUP” İLE TENİSTE HEYECAN YENİDEN BAŞLADI…

TEB BNP Paribas WTA Championships’ten sonra Türkiye yeni bir tenis şölenine hazırlanıyor. Tenis heyecanı TEB BNP Paribas İstanbul Cup ile geri dönüyor. 13-20 Temmuz 2014 tarihleri arasında Koza World of Sports Arena’da düzenlenecek turnuvada dünya çapında 32 raket şampiyonluk için yarışacak.

Teniste heyecan TEB BNP Paribas İstanbul Cup ile yeniden başlıyor. 13-20 Temmuz 2014 tarihleri arasında Koza World of Sports Arena’da, Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) isim sponsorluğunda ve Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) katkılarıyla İstanbul Kup A.Ş. tarafından düzenlenecek TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta dünya çapında 32 raket şampiyonluk için yarışacak. TEB BNP Paribas WTA Championships’ten sonra geleceğin yıldız raketlerine ev sahipliği yapacak olan TEB BNP Paribas İstanbul Cup ile Türkiye yine dünya gündemine tenis ile girecek.

Yılın en büyük tenis olayı: TEB BNP Paribas İstanbul Cup

İstanbul’un dünyanın önemli tenis kentleri arasına girmesine ve Türkiye’de tenise olan ilgiyi artırarak TEB BNP Paribas WTA Championships’in İstanbul’a kazandırılmasında katkısı olan İstanbul Cup, hem Türkiye hem de ülkemizin bulunduğu bölgede önemli bir turnuva geleneğinin başlangıcı olmuştu. Geçtiğimiz yıllarda dünyanın önde gelen tenis yıldızlarının katılımıyla yapılan İstanbul Cup; Boğaz Köprüsü’nden, Topkapı Sarayı’na kadar İstanbul’un tarihi dokusu ve kültürel değerlerini, tenisin evrensel değerleriyle bir araya getirerek, kısa bir süre içerisinde, tüm sporcuların içerisinde bulunmak istediği bir turnuva haline gelmişti. Tenisin Türkiye’de en sevilen sporlar arasına girmesini sağlayan ve popüler bir branş haline getiren turnuva, her yıl yükselen bir izleyici sayısına sahipti.

2011, 2012 ve 2013 yıllarında TEB’in isim sponsorluğunda düzenlenen TEB BNP Paribas WTA Championships ile gün geçtikçe artan tenis ilgisi ve sevgisi, bu yıl TEB BNP Paribas İstanbul Cup olarak dünyanın en büyük tenis akademisi Koza WOS’un ev sahipliğinde geri dönüyor.

Turnuvanın bu yılki organizasyonuyla ilgili ayrıntılar, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural, TEB Holding Yönetim Kurulu Üyesi Varol Civil, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Garanti Koza İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Garanti Koza Serhan Baykal ve İstanbul Kup  A.Ş. Yönetim Yönetim Kurulu Üyesi ve Turnuva Direktörü Coşkun Erginer’in katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısıyla paylaşıldı.

Osman Tural:  “Ortak amacımız olan tenis sporunun ülkemizde daha da çok yaygınlaşması”

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural yaptığı açıklamada, TEB BNP Paribas Istanbul Cup’ın bir kez daha ülkemizde düzenlenecek olmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. TTF Başkanı Osman Tural, “Ortak amacımız olan tenis sporunun ülkemizde daha da çok yaygınlaşması, daha çok lisanslı sporcuya sahip olmamız ve bu tenisçilerin ileride dünya tenisinin en üst sıralarında yer almaları için dünyanın önemli tenisçilerinin bir araya geleceği TEB BNP Paribas İstanbul Cup  turnuvası bu amaçlarımıza büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Ümit Leblebici: “Biz tenisi çok sevdik”

“TEB BNP Paribas WTA Championships’ten sonra Türkiye’de 2014 yılının en önemli tenis turnuvasına bankamızın adını vermekten gurur duyuyoruz” diyen TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici; “Sorumlu Bankacılık anlayışımız kapsamında tenisin geleceğine yatırım yapıyoruz. Gençlerimiz arasından dünya çapında yıldız raketler yetiştirilmesine katkı sağlamayı, global ölçekte tenis organizasyonlarına ismimizi vererek desteklemeyi, tenisle Türkiye markasına değer katarak spor ekonomisinden daha fazla pay sahibi olmasına yardımcı olmayı istiyoruz” dedi.

Dünya tenisinin 1 numaralı destekçisi konumundaki küresel ortağı BNP Paribas’nın bu alandaki 40 yıllık deneyimini arkalarına alarak Türkiye’de tenis sporuna odaklandıklarını anlatan Leblebici; “Bu konuda ilk adımı Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) Türkiye’ye kazandırdığı WTA Championships’e adımızı vererek atmıştık. Dünyanın en güçlü kadın raketlerin kupa için mücadele ettiği TEB BNP Paribas WTA Championships organizasyon olarak dünya çapında bir başarıya imza attı. TEB BNP Paribas WTA Championships’in yarattığı bu rüzgarı devam ettirmek için Türkiye’yi yeni bir tenis şöleni ile buluşturmaya hazırlanıyoruz. Tenis efsanesi, TEB BNP Paribas İstanbul Cup ile yeniden geri dönüyor. TTF ve İstanbul Kup AŞ işbirliğiyle geleceğin yıldız raketlerinin mücadelesini İstanbul’a taşıyoruz. TEB BNP Paribas İstanbul Cup ile Türkiye’de tenisin önemli bir ivme kat edeceğine inanıyoruz. Biz TEB olarak “tenisi çok sevdik”. Bundan sonra da TTF’nin de desteği ile ülkemizde tenise ve tenisin geleceğine yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Coşkun Erginer: “Yıldızlar İstanbul’a yağacak…”

Koza WOS hakkında bilgi veren Erginer, “Bugüne kadar dünyanın en ünlü sporcuları Maria Sharapova, Venüs Williams, Agnieszka Radwanska ve Elena Dementieva gibi yıldızların katıldığı İstanbul Cup turnuvası, bundan böyle kendi evinde Yıldızları ağırlamaya devam edecek ve Dünyanın en ünlü yıldızları İstanbul’a yağacak. Yalnızca turnuva olarak değil, Koza WOS Arena olarak ünlü oyuncuların antrenman yapmalarına da olanak sağlayacağız” dedi.

TEB turnuvayı tenis festivaline çevirecek

Dünya çapında 32 raketin mücadelesine ev sahipliği yapacak TEB BNP Paribas İstanbul Cup ile tenisseverler hem tenise doyacak hem de turnuvanın isim sponsoru TEB’in Koza World of Sports’un bulunduğu üç dönüm üzerine kuracağı alanda keyifli zaman geçirecek. Bir festival ortamına dönüştürülecek alanda birçok eğlenceli aktivitenin yanı sıra düzenlenecek Sokak Tenisi etkinliği ile de tenis oynama imkanı sunacak.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup_Basın_Toplantısı3

IMG-20140429-WA0000