Ana SayfaBizden HaberlerTEB BNP Paribas İstanbul Open açılış etkinliği ‘Boğaz Turu’ ile gerçekleştirildi

TEB BNP Paribas İstanbul Open açılış etkinliği ‘Boğaz Turu’ ile gerçekleştirildi

Bu yıl iki hafta kesintisiz süren tenis heyecanı TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ın ardından, 25 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında dünyanın önde gelen erkek tenisçilerinin şampiyonluk mücadelesi verdiği TEB BNP Paribas İstanbul Open ile devam etti.

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) isim sponsorluğunda düzenlenen TEB BNP Paribas İstanbul Open’ın açılış etkinliği keyifli bir Boğaz Turu ile gerçekleşti.

TEB davetlileri, Garanti Koza davetlileri, Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) yöneticileri ve ATP yetkililerinin katılımıyla düzenlenen etkinliğe turnuva oyuncuları da aileleriyle katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi sözlerine bir gün önce gerçekleşen TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ın finalinde elde ettikleri şampiyonluklarla Türkiye tenis tarihine adını yazdıran kadın tenisçilerimiz Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu’yu tebrik ederek başladı. Mendi şöyle devam etti: “Geçtiğimiz yıl erkek tenisi ATP World Tour 250’nin TEB BNP Paribas İstanbul Open adıyla ülkemizde düzenlenmesini sağlamıştık. Ülke olarak ilk defa bir uluslararası erkek tenis turnuvasına evsahipliği yaparak hem Türkiye hem de Türk tenisi adına önemli bir organizasyona evsahipliği yapmıştık. Bu yıl yine bankamızın isim sponsorluğunda düzenlenen TEB BNP Paribas İstanbul Open kapsamında hafta boyunca, dünya erkek tenisinin yıldız raketlerinin şampiyonluk yarışına tanık olacağız. Yine tenis dolu, yine heyecan dolu bir hafta geçireceğiz. Banka olarak TEB BNP Paribas İstanbul Open’a ismimizi vermekten gurur duyuyoruz”.

Mendi’nin ardından konuşan TTF Başkanı Cengiz Durmuş ise TEB BNP Paribas İstanbul Open ile dünyanın önde gelen erkek tenisçilerini bir kez daha İstanbul’da ağırlamaktan memnun olduklarını dile getirdi ve bunun için desteklerini esirgemeyen turnuva sponsorlarına teşekkür etti.

Turnuvanın yıldız oyuncularından Grigor Dimitrov ve Jiri Vesely turnuvaya ilişkin yöneltilen soruları yanıtlarken, İstanbul hakkındaki izlenimlerini de davetlilerle paylaştı.

Güzel bir İstanbul akşamında düzenlenen Boğaz Turu, davetlilere eşlik eden seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç’un İstanbul’un tarihine ilişkin verdiği bilgiler ve anlatımlarla daha da renklendi.

LK1_6534