Ana SayfaBizden HaberlerTEB BNP PARIBAS İSTANBUL OPEN FİNAL

TEB BNP PARIBAS İSTANBUL OPEN FİNAL

27 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında Garanti Koza Arena’da gerçekleşen TEB BNP Paribas İstanbul Open Erkekler Tenis Turnuvası’nda, teklerde dünya 2 numarası ünlü İsviçreli tenisçi Roger Federer’in galibiyeti ile sonuçlandı!

TEB BNP Paribas İstanbul Open Erkekler Tenis Turnuvası’nda dünya 2 numarası ünlü İsviçreli tenisçi Roger Federer, dünya 23’üncüsü Uruguaylı Pablo Cuevas ile karşılaştı.

Tekler final maçına iyi başlayan turnuvanın 1 numaralı seri başı Federer, 33 dakika süren ilk seti 6-3 kazandı ve 1-0 öne geçerek hayranlarını sevindirdi. İkinci set oldukça çekişmeli geçti ve 12. oyun sonunda durum 6-6 oldu. Set, “tie break”e giderek seyircilere heyecan dolu dakikalar yaşattı!

Oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen “tie break”te skor 12-11’e geldiğinde son puanı elde eden Federer, tie break’i 13-11, seti 7-6 aldı ve maçı 2-0 kazanarak İstanbul’da şampiyon oldu!

Yağmur nedeniyle ertelenen ve tekler finalinin ardından gerçekleştirilen çiftler finalinde ise, turnuvanın 1 numaralı seri başı Robert Lindstedt (İsveç)-Jurgen Melzer (Avusturya) ikilisini, 6-4 ve 7-6’lık setlerle 2-0 yenen Albot-Lajovic çifti, şampiyonluğa ulaştı.

Turnuvamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

İstanbulOpen1

İstanbulOpen2

İstanbulOpen3