Ana SayfaBizden HaberlerTEB BNP Paribas İstanbul Open ile ‘Kortların Prensi’ Roger Federer İstanbul’da!

TEB BNP Paribas İstanbul Open ile ‘Kortların Prensi’ Roger Federer İstanbul’da!

Türkiye, TEB BNP Paribas İstanbul Open ile yeni bir tenis şölenine hazırlanıyor. Roger Federer, TEB BNP Paribas İstanbul Open için 27 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında Koza World of Sports Arena’da olacak

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) isim sponsorluğunda ve Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) katkılarıyla, Garanti Koza tarafından Koza World of Sports’ta düzenlenecek TEB BNP Paribas İstanbul Open ile dünya çapında 32 raket, 27 Nisan – 3 Mayıs 2015 tarihleri arasında şampiyonluk için mücadele edecek.

Takvimine ilk defa “TEB BNP Paribas İstanbul Open” adıyla Türkiye’yi ekleyen ATP World Tour 250 ile İstanbul, tenisin ‘Prensi’ni ağırlayacak. Roger Federer, TEB BNP Paribas İstanbul Open’da raket sallayacak.

Serena Williams, Maria Sharapova gibi en güçlü kadın raketlerin şampiyonluk mücadelesi verdiği TEB BNP Paribas WTA Chapionships de dahil olmak üzere 2005 yılından bu yana kadın tenisinin en önemli serisi WTA’e ev sahipliği yapan İstanbul, ATP’ye ilk adımını tenis ve spor dünyasının en önemli sporcularından biriyle atıyor.

17 Grand Slam şampiyonluğu, 80’in üzerinde ATP Şampiyonluğu bulunan, 2002 yılından bu yana ATP sıralamasında daima ilk 10 içinde yer alan, en uzun süre 1 numarada kalma dahil sayısız rekoru bulunan Roger Federer, TEB BNP Paribas Istanbul Open ile Türkiye’de tenisseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Biletleri Biletix’den bugün satışa çıkan turnuvayla ilgili ayrıntılar, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Garanti Koza Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Baykal, ATP Avrupa CEO’su Laurent Delaney ve Turnuva Direktörü Stefan Tzvetkov’in katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısıyla paylaşıldı.

Ümit Leblebici: “Türkiye’de tenisin 1 numaralı destekçisi olarak Federer ile tenis heyecanını zirveye taşıyacağız”

“Tenise verdiğimizin desteğin 5. yılında ülkemize yeni bir heyecan yaratmaya hazırlanıyoruz” diyen TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici; “Tenisseverlerin sabırsızlıkla beklediği ATP çatısı altındaki erkek tenisi TEB BNP Paribas İstanbul Open adıyla ülkemize geliyor. Tenis organizasyonu konusunda ülke olarak, son 4 yılda TEB BNP Paribas WTA Championships ve TEB BNP Paribas İstanbul Cup gibi turnuvalarla uluslararası çapta başarılara imza attık. TEB, bu organizasyonların hep “1 numaralı” destekçisi oldu. Yaptığımız araştırmada da ATP’yi Türkiye’de görmek isteyenlerin yüzde 94’ünün bu turnuvanın Türkiye’ye gelmesi halinde, turnuvanın sponsorunun yine TEB olması gerektiğini söyledi. Biz de bu sonuçlara kayıtsız kalmadık ve TEB’in isim sponsorluğuyla erkek tenisi ATP World Tour 250 bu yıl Türkiye’ye geliyor. Roger Federer ile ülkemizde tenis heyecanını zirveye taşıyacağız” dedi.

Cengiz Durmuş: “Amacımız tenis sporunun yaygınlaşması”

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş yaptığı açıklamada, TEB BNP Paribas Istanbul Open’ın ülkemizde düzenlenecek olmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. TTF Başkanı Cengiz Durmuş, “Ortak amacımız olan tenis sporunun ülkemizde daha da çok yaygınlaşması, daha çok lisanslı sporcuya sahip olmamız ve bu tenisçilerin ileride dünya tenisinin en üst sıralarında yer almaları için dünyanın önemli tenisçilerinin bir araya geleceği TEB BNP Paribas İstanbul Open turnuvası bu amaçlarımıza büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

TEB BNP Paribas tanıtım toplantısı metin içi

Serhan Baykal: “Türk sporuna hizmet vermeye devam edeceğiz.”

Garanti Koza Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Baykal ise “Türk sporunda turnuvamız ve yetiştirdiğimiz tenisçilerimizle değerler yarattık. Bugünden itibaren Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan ATP World Tour Turnuva takviminde yer alarak Türk sporuna hizmet ve destek vermeye devam edeceğiz. İlklerin öncüsü Garanti Koza olarak yine bir ilki gerçekleştiriyor, Dünyanın en büyük Erkek Tenis turnuvalarından biri olan ATP turnuvasını Türkiye’ye getiriyoruz” dedi.

Laurent Delaney: “İstanbul’a ATP heyecanını getirmekten dolayı çok mutluyuz.”

ATP Avrupa CEO’su Laurent Delaney, TEB BNP Paribas Istanbul Open turnuvasını ATP World Tour takvimine eklemekten mutluluk duyduklarını belirtti. “İlk defa Garanti Koza Arena’nın etkileyici tesislerinde gerçekleşecek olan turnuva için çok heyecanlıyız. Istanbul’ daki tenis taraftarına, dünyanın en iyi tenisçilerini getirerek, unutamayacakları bir spor deneyimi yaşatmak için sabırsızlanıyoruz. ”

Turnuva ile ilgili detaylar, bilet kazanma fırsatları ve sürprizler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Hepinizi bekleriz!

www.facebook.com/WeAreTennisTurkiye

www.twitter.com/wearetennistr