Ana SayfaSporTenisTEB BNP Paribas Tennis Stars’ta yıldızlar geçidi

TEB BNP Paribas Tennis Stars’ta yıldızlar geçidi

Tenis tutkunlarına müjde! TEB BNP Paribas Tennis Stars Series, bugün Ankara Arena’da. ‘Yeni Sharapova’ olarak tanınan Kanadalı tenisçi Eugenie Bouchard ve Avustralyalı efsanevi sporcu Pat Cash, Çağla Büyükakçay ve Marsel İlhan ile kozlarını paylaşacak! Bu heyecana hazır mısınız?

Bugün Ankara Arena’da düzenlenecek TEB BNP Paribas Tennis Stars Series, dünyaca ünlü tenis yıldızlarının şovuna sahne olacak. Kanadalı güzel tenisçi Eugenie Bouchard ve Avustralyalı efsanevi oyuncu Pat Cash, milli tenisçilerimiz Çağla Büyükakçay ve Marsel İlhan ile karşılaşacak.

Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) katkılarıyla, organizasyonunu Türkiye’de tenisin bir numaralı destekçisi Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) üstlendiği bu büyük etkinlik, gün boyu sürecek. Sürprizlerle dolu bu önemli organizasyon ile ilgili tüm detaylara ise We Are Tennis Facebook sayfasından ulaşmak mümkün.

1

‘YENİ SHARAPOVA’: EUGENIE BOUCHARD

Dünyanın yeni gözdesi Eugenie Bouchard’ı tenisseverler yakından tanıyor ama ‘Yeni Sharapova’ olarak tanınan oyuncu hakkında birkaç detay verelim.
Bouchard, 1994 Kanada doğumlu. İkizi Beatrice Bouchard’dan altı dakika küçük. İki kardeşleri daha var.
Beş yaşında tenisle tanıştı. Montreal’de bulunan Tennis Canada’nın Milli Antrenman Merkezi’nin de üyesi. The Study ve Westmount High School okullarında eğitim gördü.
12 yaşındayken, en iyi çocukluk arkadaşlarından biri olan Laura Robson ile tanıştığı Florida’ya taşındı ve burada Nick Saviano ona koçluk yapmaya başladı. 15 yaşındayken Westmount’a antrenmanlar için tekrar geri döndü. Başarılı bir öğrencilik hayatı oldu ve hep doktor olmak istedi. Tabii bu hayaller, ünlü bir tenis yıldızı olmadan önceydi!
2012 Wimbledon’da tanıştığı Roger Federer’e hayranlığını gizlemiyor, Eugenie Bouchard… Roger Federer ile tanışmasını hayatının en önemli dönüm noktalarından biri olarak niteliyor.

2

BİR GRAND SLAM’DE TEKLİ BRANŞTA FİNAL OYNAYAN İLK KANADALI

2013 WTA Tour kapsamında, Nathalie Tauziat ile çalışmaya başladı ve yarı zamanlı olarak onunla seyahat etti. Tauziat’ın çalıştırıcılığı sırasında, gençler seviyesindeki defansif oyun tarzından agresif oyun tarzına geçiş yaptı.
Eugenie Bouchard, 2014’te Wimbledon’da teklerde final oynadı. Bir Grand Slam’de tekli branşta final oynayan ilk Kanadalı tenisçi olarak adını tenis tarihine yazdırdı. Aynı yıl Eugenie Bouchard, Avustralya Açık ve Fransa Açık’ta da yarı final oynadı.
Ünlü tenis yıldızı, 2012 Wimbledon Kızlar Tekler şampiyonu… 2013 WTA Tour sonu itibariyle WTA Yılın Çaylağı ödülünü aldı. Bouchard 2014 WTA Tour sonu itibariyle de Yılın En Çok Gelişim Gösteren Oyuncusu ödülüne laik görüldü.

BOUCHARD-BÜYÜKAKÇAY, DAHA ÖNCE WTA KUALA LUMPUR’DA KARŞILAŞTI

Güzelliği nedeniyle top modellerle karşılaştırılan Kanadalı tenisçi Eugenie Bouchard’ın lakabı ise ‘Yeni Sharapova’. Şimdi ise Pazar günü Ankara’da TEB BNP Paribas İstanbul Cup 2016 şampiyonu ve ülkemizi olimpiyat oyunlarında temsil eden ilk tenisçi olma başarısını gösteren Çağla Büyükakçay ile bir tenis ziyafeti çekecek! Bouchard ve Büyükakçay, 2016 Mart’taki WTA Kuala Lumpur’un ardından bu kez de Türkiye’de karşılaşacak.

3

22 YAŞINDA WIMBLEDON’I KAZANAN BİR EFSANE: PAT CASH

Günün diğer karşılaşması ise TEB İzmir Cup Şampiyonu Marsel İlhan ile ATP dünya tekler sıralamasında dördüncülüğe yükselen, tenis tarihinin en iyi file önü oyuncularından Pat Cash arasında…
TEB Tennis Stars Series’e konuk olan usta raket Pat Cash, 1987 yılında yani 22 yaşındayken Wimbledon’ı kazanarak tarihe geçti.
Avustralyalı tenis yıldızı Pat Cash’ın bu başarısı, ülkesinde onun adeta bir kahraman olmasına neden oldu. Kafasına taktığı bant bile çok konuşuldu, moda oldu! Üstelik efsanevi tenisçi, aynı zamanda iyi bir müzisyen. Elektrikli gitarı, tıpkı bir raket gibi konuşturduğu da biliniyor.
Birtakım talihsiz sakatlıklar nedeniyle spor kariyerini noktalayan Pat Cash, şimdi 51 yaşında olmasına karşın sporcu fiziği ve disiplininden hiçbir şey kaybetmeyen bir ‘usta’…
Bir hatırlatma da yapalım. Ülkesinde her ne kadar bir rock yıldızı gibi olsa da 2001 yılında 14 yaşındaki genç bir tenisçiye yenilmişti, Pat Cash! Yalnız o genç tenisçinin adını söylemekte fayda var: Rafael Nadal…

Bugün, Ankara Arena… Dünyaca ünlü tenis yıldızları ile Türk şampiyonların arasındaki karşılaşmaların yanı sıra gün boyu sürecek etkinlikler için TEB BNP Paribas Tennis Stars Series’i kaçırmayın!