Ana SayfaBizden HaberlerTEB BNP PARIBAS WTA CHAMPIONSHIPS HEYECANI TEB İLE SOKAĞA İNİYOR

TEB BNP PARIBAS WTA CHAMPIONSHIPS HEYECANI TEB İLE SOKAĞA İNİYOR

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) iş birliğiyle gerçekleşen “TEB Sokak Tenisi” etkinlikleri bu yıl TEB BNP Paribas WTA Championhips heyecanı ile birlikte başladı.

TEB BNP Paribas WTA Championships’ın düzenlendiği Sinan Erdem Spor Salonu’nun önünde kurulan 8 kortta tüm katılımcıların tenis oynayabileceği TEB Sokak Tenisi etkinliği ünlü raket Caroline Wozniacki’nin ilk servis atışıyla başladı. Gençlerin sevdiği dünyaca ünlü Danimarkalı raket Caroline Wozniacki yüzlerce küçük hayranlarıyla birlikte sokak tenisi etkinliğine katıldı, onlarla tenis oynadı, fotoğraf çektirdi ve bol bol imza verdi.

TEB Sokak Tenisi, bu yıl TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul’un başlangıcı ile Türkiye geneline yayılarak yüzlerce sporseveri tenis ile buluşturacak.

TEB Marka ve İletişim Direktörü Zeynep Demirkol; “TEB BNP Paribas WTA Championships, banka olarak “Türkiye’nin geleceğine yatırım” anlayışımızın bir parçası. Bu anlayış kapsamında; Türkiye markasını tenis ile güçlendirmeyi ve ülkemizden dünya çapında genç raketler çıkmasına katkı sağlamayı kendimize amaç edindik. TTF’nin ana sponsoru olarak onlarla birlikte geçen yıl sokak tenisi etkinliğine başladık. Geçtiğimiz yıl 81 ilimizin sokaklarında, meydanlarında düzenlediğimiz, bu yıl da burada, Sinan Erdem’in önünde kurduğumuz kortlarda start alan Sokak Tenisi  etkinliğimiz bütün hafta boyunca tenis oynamak isteyen herkese açık olacak. TEB Sokak Tenisi etkinliğine ülkemizdeki geleceğin raketleriyle tecrübelerini paylaşmak ve onlara örnek olmak için gelen Caroline Wozniacki’nin start vermesi oldukça önemli ve heyecan verici bir başlangıç yapmamıza aracı oldu. Hedefimiz, ülkemizin sokaklarından TEB BNP Paribas WTA Championships gibi dünya çapındaki organizasyonlarda mücadele edecek raketler çıkmasına destek olmak” dedi.

Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Durmuş ise; “Türkiye Tenis Federasyonu olarak tüm yönetim kadromuzla ülkemizde tenis sporunun geniş kitleler tarafından tanınmasını ve yaygınlaşmasını sağlamak için çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl dünyada en çok izlenen ve bilet satışı gerçekleşen turnuva olarak rekor katılımla gerçekleşen TEB BNP Paribas WTA Championships ile yakaladığımız ilgiyi, sokak tenisiyle sürdürmeyi hedefliyoruz. En önemli projelerimizden biri olan ve 6 yıllık gelişim planımız içinde yer alan TEB Sokak Tenisi aktivitelerinde binlerce sporsever, tenis ile tanışma imkanı buldu. Ülkemizin 81 ilinde alışveriş merkezleri, spor salonları, ve şehir meydanları birer tenis kortu olurken, her yaş grubundan binlerce sporsever kendi ilindeki organizasyonda ilk defa eline raket alarak tenis oynamanın zevkini yaşadı. Tenisle halkı tanıştırmayı amaçlayan bu aktivitelerle tenisin tabana yayılması için hep birlikte önemli bir adım atmış olduk” şeklinde görüşlerini belirtti.