Ana SayfaBizden HaberlerTEB BNP PARIBAS WTA CHAMPIONSHIPS İSTANBUL 2013 BİLETLERİ SATIŞTA!

TEB BNP PARIBAS WTA CHAMPIONSHIPS İSTANBUL 2013 BİLETLERİ SATIŞTA!

WTA’nın sezon sonu finalinin resmi tanıtımı, PTT Genel Müdürü ve TTF Başkanı Osman Tural, TEB Genel Müdürümüz Varol Civil ve WTA’nın Başkanı ve CEO’su Stacey Allaster’ın katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti. Basın toplantısında, 2013 TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul biletlerine 29 Nisan 2013 tarihi itibariyle www.biletix.com internet sitesinden veya Biletix satış noktalarından ulaşmak mümkün! Bankamız TEB kredi kartı ile alınacak biletlere özel %15 indirim uygulanacaktır.

22-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek bu seçkin sezon sonu turnuvası geçtiğimiz yıllardaki gibi bu yıl da TTF ev sahipliğinde, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek. TEB BNP Paribas WTA Championships dünyanın teklerde en iyi 8 oyuncusu ve çiftlerde en iyi 4 takımının, toplamı 6 milyon dolar olan rekor ödülden pay almak ve kadın tenisinin en prestijli şampiyonluk unvanlarından birini kazanmak için verdikleri mücadeleyi gözler önüne sermektedir.

TTF Başkanı Osman Tural; “Türkiye Tenis Federasyonu olarak göreve geldiğimiz ilk günden bugüne tenisin ülkemizde yaygınlaşması için tüm yönetim kadromuzla büyük bir özveri ile çalıştık. Özellikle son iki yıldır ev sahipliğimizde gerçekleşen turnuvalar WTA tarihindeki en başarılı organizasyonlar arasındaki yerlerini alırken, Türkiye’de tenis sporuna yönelik potansiyelin herkes tarafından fark edilmesine de vesile oldu. Bizlere Türk spor vizyonuna ve Türk tenisine katkı sağlamanın gururunu yaşatan ve bizlerden hiçbir konuda desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’a ve Türk halkına buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca, Türk tenisinin gelişimine sadece bu turnuva için değil, daimi katkı sağlayan sponsorluk desteği için TEB Genel Müdürü Varol Civil’e de bir kez daha teşekkürler ediyorum. Bu organizasyonlardaki başarımız, 2020 Olimpiyat Oyunlarına adaylığımızı da önemli ölçüde güçlendiriyor. Olimpiyatlara sporcu yetiştirmek konusunda da aynı hızla kayda değer bir mesafe alacağımıza yürekten inanıyorum.” diye açıklama yaptı.

TEB Genel Müdürümüz Varol Civil; “Son iki yıldır İstanbul’da düzenlenen ve dünyanın en iyi kadın tenis oyuncularının katıldığı TEB BNP Paribas WTA Championships–İstanbul’un, başarılı organizasyonu ile öne çıkarak tüm dünya tarafından ilgiyle izlendiğini gördük. Bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz turnuvanın, tenisin ülkemizde daha da yaygınlaşması ve izlenmesi yönünde büyük katkı sağlayacağına ve tüm tenisseverlere heyecanlı bir deneyim yaşatacağına eminim. TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul, geçtiğimiz yıl 167 ülkede canlı olarak yayınlandı. Her yaştan rekor seviyede izleyici tarafından takip edilen bu önemli turnuvaya bizler de bankamızın adını vermekten büyük gurur duyuyoruz. TEB BNP Paribas WTA Championships–İstanbul organizasyonunun tenisin yaygınlaşmasına ve toplum nezdinde daha da sevilen bir spor olmasına büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. TEB olarak “tenisi çok sevdik” sloganıyla destek olduğumuz TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul’un sadece ülkemiz ve İstanbul’un tanıtımı için değil, gençlerimizin ilgisini tenise çekmek için de iyi bir fırsat olduğuna inanıyoruz. “Türkiye’nin geleceğine yatırım” anlayışımızla, ana sponsoru olduğumuz Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) ile birlikte tenis sporuna yatırım yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

WTA’nın başkanı ve CEO’su Stacey Allaster, “Bu projedeki değerli ortaklarımız Türkiye Tenis Federasyonu, TEB, BNP Paribas ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, geçtiğimiz iki şampiyonaya çok başarılı bir şekilde ev sahipliği yaptılar ve 2013 sezon sonu finali de bir o kadar heyecanlı geçecektir. Salon seyircileri dünyanın en iyi kadın tenisçilerinin korttaki büyük rekabetine tanık olurken, 2012 Şampiyonası katılım, televizyon ve dijital izleyiciler bakımından ilklere imza attı. Türk halkının bu organizasyonu tüm kalbiyle kucakladığını düşünüyor, bu Şampiyona’nın tenisin Türkiye’deki popülerliğini benzeri görülmemiş şekilde arttırmış olmasından dolayı da gurur duyuyorum.” dedi.

TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul, tekler ve çiftler karşılaşmalarında, bu sene hiç olmadığı kadar çekişmeli bir turnuva vaad ediyor. Teklerde Victoria Azarenka birinciliğini korurken, onu Serena Williams ve Maria Sharapova takip etmekte. Çiftlerde ise İtalyan ikili Sara Errani ve Roberta Vinci liderliğinde devam eden turnuvada ikinci sırada Nadia Petrova ve Katarina Srebotnik ikilisi yer alıyor.

İlklere imza atan iki başarılı sezon sonu turnuvasının ardından İstanbul 2013’te üçüncü ve son kez bu şampiyonaya ev sahipliği yapacak. 2012 yılında altı gün süren bu rekabeti 73.000’den fazla tenissever izledi ve 2000 yılından buyana yıl sonu turnuvalarının en yüksek salon seyircisi sayısına erişildi. TEB BNP Paribas WTA Şampiyonası toplam 400 saatten fazla canlı yayın ile 167 ülkede yayınlandı. Canlı maçlar, maç tekrarları ve özetler dahil, tenis etkinliğine ayrılan toplam saat yüzde 25 arttı. Korttaki heyecanı ve perde arkasında yaşananları yaklaşık 42 milyon tenisseverin takip etmesine olanak sağlayan WTA’nın sosyal medya ağı ve dijital platformları sayesinde, WTA’nın resmi web sitesi (www.wtatennis.com) 4.8 milyon sayfa görüntülemesi ve yaklaşık 500.000 tekil ziyaretçi sayısı ile rekor bir haftaya imza attı.

TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul hakkındaki en güncel haberleri aşağıdaki adreslerinden takip edebilirsiniz.

www.wtachampionships.com

www.facebook.com/WTA

www.twitter.com/WTA