Ana SayfaBizden HaberlerTEB-BNP Paribas WTA Championships, TEB ile İstanbul`da

TEB-BNP Paribas WTA Championships, TEB ile İstanbul`da

6 Haziran Pazartesi günü, dünyanın en önemli kadın tenis turnuvası TEB-BNP Paribas WTA Championships İstanbul’un isim sponsoru olduğumuzun duyurusunu yaptık. Four Seasons Bosphorus Otel’de gerçekleşen basın toplantısı Genel Müdürümüz Varol Civil, WTA (Women’s Tennis Association) Başkanı Stacey Allester ve TTF Başkanı Ayda Uluç (Türkiye Tenis Federasyonu) ve dünyanın en iyi tenisçileri arasında gösterilen Jelena Jankovic, Vera Zvonareva ve Victoria Azarenka’nın da katılımıyla düzenlendi.

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca izleyicisi olan turnuva, 2011, 2012 ve 2013’te TEB isim sponsorluğunda tenisseverlerle buluşacak. Dünyanın en başarılı 8 tek, 4 çift kadın tenisçisinin oynayacağı TEB-BNP Paribas WTA Istanbul Championships, bu yıl 25-30 Ekim tarihleri arasında İstanbul Sinan Erdem Arena’da gerçekleşecek.

 

Bu sponsorlukla, 40 yıla yakın bir süredir dünyanın 1 numaralı tenis sponsoru olan ortağımız BNP Paribas’nın bilgi ve deneyiminden faydalanarak marka itibarımıza katkıda bulunmayı ve Türkiye’de tenis sporunu desteklemeyi amaçlıyoruz.

Genel Müdürümüz Varol Civil toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye ve İstanbul’un böylesine önemli bir organizasyonun ev sahibi olarak, 3 yıl boyunca manşetlerden inmeyeceğini belirterek; “Tüm dünyadan milyonlarca sporseverin büyük bir ilgiyle takip ettiği bu turnuva ile dünyanın gözü kulağı İstanbul’a, ülkemize çevrilecek. Biz TEB olarak böylesine önemli bir etkinliğin parçası olmaktan, daha da ötesi adımızı vermekten dolayı büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. Dünyanın dört bir yanında 40 yıla yakın süredir tenise yatırım yapan küresel ortağımız BNP Paribas’nın bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde ülkemizde tenis sporunu sahiplenmeyi ve bu misyonu geliştirerek sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

Civil, “TEB-BNP Paribas WTA Istanbul Championships“in ülkemize getireceği tecrübe, bilgi birikimi ve organizasyon yeteneği ile Türkiye’de tenisin ilerlemesi adına en önemli adımlardan birinin atılacağını da sözlerine ekledi. TEB-BNP Paribas WTA Istanbul Championships’in birçok profesyonel Türk tenisçisinin yetişmesi için önemli bir motivasyon kaynağı olacağını da belirten Civil, turnuvanın üç yıl boyunca Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayacağının da altını çizdi.

Büyük heyecan 25-30 Ekim tarihleri arasında Sinan Erdem Arena’da!

TEB-BNP Paribas WTA Istanbul Championships, üç yıl boyunca İstanbul’da bulunan Sinan Erdem Arena’da gerçekleştirilecek. Dünyanın en iyi sekiz bayan raketinin ve en iyi dört çiftinin yer alacağı turnuvada tenisçiler, 5 milyon dolarlık ödül için mücadele edecek. Turnuvanın gerçekleştirileceği tüm platformlarda TEB, dijital ve sosyal medya kanalları başta olmak üzere yayınları ve marka gösterimleriyle uluslararası bir görünürlüğe sahip olacak. Turnuvaya ev sahipliği yapan İstanbul ise, WTA’nın sezon finaline ev sahipliği yapmış olan New York, Los Angeles, Münih, Madrid ve Doha gibi şehirler listesine katılmış olacak.

Kurumsal İletişim