Ana SayfaBizden HaberlerTEB-BNP Paribas WTA Championships

TEB-BNP Paribas WTA Championships

Türk Ekonomi Bankası (TEB), dünyanın önde gelen bayanlar tenis turnuvası WTA Championships’e ortağı BNP Paribas ile birlikte isim sponsoru oldu. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca izleyici kitlesine sahip olan turnuva, “TEB-BNP Paribas WTA Championships” adıyla üç yıl boyunca İstanbul’da oynanacak. Dünya tenisinin en başarılı 8 kadın ve 4 çiftini İstanbul’da karşı karşıya getirecek olan TEB-BNP Paribas WTA Championships, bu yıl 25-30 Ekim  tarihleri arasında sporseverlerle buluşacak.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), dünya tenisinin yaklaşık 40 yıldır bir numaralı sponsoru olan ortağı BNP Paribas‘nın spora verdiği desteği, WTA Championship sponsorluğu ile İstanbul’a taşıdı.

Dünyaca ünlü WTA Championships, TEB-BNP Paribas sponsorluğunda Türkiye Tenis Federasyonu, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Women’s Tennis Association (WTA) işbirliği ile 2011, 2012 ve 2013 yıllarında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Türk sporu ve tenisi adına büyük önem taşıyan ve “TEB BNP Paribas Championships” adıyla anılacak olan bu şampiyonanın tanıtılması amacıyla Four Seasons Bosphorus Otel’de dünyanın en iyi tenisçileri arasında gösterilen, Vera Zvonareva, Jelena Jankovic ve Victoria Azarenka’nın da katılımıyla bir basın toplantısı düzenlendi.

TEB Genel Müdürü Varol Civil toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye ve İstanbul’un böylesine önemli bir organizasyonun ev sahibi olarak, 3 yıl boyunca manşetlerden inmeyeceğini belirterek; “Tüm dünyadan milyonlarca sporseverin büyük bir ilgiyle takip ettiği bu turnuva ile dünyanın gözü, kulağı İstanbul’a, ülkemize çevrilecek. Biz de TEB olarak böylesine önemli bir etkinliğin parçası olmaktan daha da ötesi adımızı vermekten dolayı büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. Dünyanın dört bir yanında 40 yıla yakın süredir tenise yatırım yapan küresel ortağımız BNP Paribas’nın bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde ülkemizde tenis sporunu sahiplenmeyi ve bu misyonu geliştirerek sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

teb-bnp-wta-660

Civil, TEB-BNP Paribas Championships’in ülkemize getireceği tecrübe, bilgi birikimi ve organizasyon yeteneği ile Türkiye’de tenisin ilerlemesi adına en önemli adımlardan birinin atılacağını da sözlerine ekledi. TEB-BNP Paribas Championships’in birçok profesyonel Türk tenisçisinin yetişmesi için önemli bir motivasyon kaynağı olacağını da belirten Civil, turnuvanın üç yıl boyunca Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlıyacağının da altını çizdi.

WTA CEO’su Stacey Allaster, “TEB-BNP Paribas’nın önümüzdeki üç yıl boyunca İstanbul’da düzenlenecek yıl sonu şampiyonluk turnuvamızın ana sponsoru olmasından dolayı büyük gurur ve heyecan duyuyoruz. TEB BNP Paribas ortaklığımız, kadın tenisinin sponsorlar için ne kadar cazip olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor” diye konuştu.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç ise yaptığı konuşmada, “3 yıl Doha’da yapılan organizasyonun bayrağını Ekim 2010’da Katar’dan devraldık. Üç yıl boyunca bu prestijli turnuvaya ev sahipliği yapacağız. Çocuğumuz gibi gördüğümüz şampiyona için artık altı aydan kısa bir süre var. Ve bundan dolayı hem heyecanlı hem de çok hevesliyiz. İstanbul gibi kıtaların birleştiği bir noktada, teniste yeni bir sayfa açmanın, burada bir tarih yazmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Büyük heyecan 25-30 Ekim tarihleri arasında Sinan Erdem Arena’da!

TEB-BNP Paribas WTA Şampiyonası, üç yıl boyunca İstanbul’da bulunan Sinan Erdem Arena’da gerçekleştirilecek. Dünyanın en iyi sekiz bayan raketinin ve en iyi dört çiftinin yer alacağı turnuvada tenisçiler, 5 milyon dolarlık ödül için mücadele edecek. Turnuvanın gerçekleştirileceği tüm platformlarda TEB,  dijital ve sosyal medya kanalları başta olmak üzere yayınları ve marka gösterimleriyle uluslararası bir görünürlüğe sahip olacak. Turnuvaya ev sahipliği yapan İstanbul ise, WTA’nın sezon finaline ev sahipliği yapmış olan New York, Los Angeles, Münih, Madrid ve Doha gibi şehirler listesine katılmış olacak.

25-30 Ekim 2011 tarihleri arasında Sinan Erdem Arena’da başlayacak olan turnuva ile TEB, Türk sporseverlere unutamayacakları bir şampiyona izletmeyi hedefliyor.