Ana SayfaBizden HaberlerTEB Faktoring bir kez daha birinci oldu

TEB Faktoring bir kez daha birinci oldu

Geçtiğimiz hafta FCI’ın 42. Olağan Genel Kurulu Viyana’da gerçekleştirildi. Bu toplantıda şirketimiz TEB Faktoring, bir kez daha 66 üye ülke ve yaklaşık 250 faktoring şirketinin gerçekleştirdiği oylama sonucunda 2010 yılının dünyanın en iyi ihracat faktoring şirketi ödülünü aldı.

Bu seçim için, FCI üyesi ihracat faktoringi işlemi yapan şirketler arasında, hizmet kalitesi, işlem hacmi, kaliteli iletişim gibi kriterler göz önünde bulundurulmuştur. Bu kriterler çerçevesinde şirketimiz %97.9 “mükemmel” derece ile “dünyanın en iyi ihracat faktoring” şirketi ödülüne bu yıl da layık görülmüştür.

Şirketimiz ve Ülkemiz açısından bakıldığında bu ödülü, özellikle ihracat faktoringi işlem hacminde oldukça güçlü Çin, Taiwan gibi ülkeleri geçerek ikinci kez almış olmak ve bu ünvanı bir yıl boyunca taşımak oldukça gurur verici bir gelişmedir.

Aldığımız bu ödül, şirketimizin uluslararası standartta ve kalitede hizmet vermiş olduğunun bir göstergesi olmak ile birlikte, ülkemizin de faktoring işlemlerinde geldiği düzeyi de göstermektedir. Burada üzerinde durulması gereken en önemli kriter ise, şirketimiz çalışanlarının kaliteli işlem hacmini uluslararası standartlarda sağlar iken, şirketimizin karlılık ve pazar payı hedeflerini de başarı ile gerçekleştirmeleridir.

Aldığımız bu ünvan, sektörümüzdeki rekabet çıtasını bir üst basamağa taşımış artık sektörümüzün ulaşmak zorunda olduğu hedefler uluslararası pazara taşınmıştır.

TEB faktoring olarak bundan sonraki hedefimiz ulaştığımız bu başarıyı sürekli hale getirmek, hizmet kalitemizi ve iş tecrübemizi daha geniş müşteri kitlesine ulaşmasını sağlamak olacaktır. Bunun için hazır olan alt yapımız, insan kaynağımız, bankamızın etkin yurtiçi ve yurtdışı iletişim ağı elimizdeki en büyük gücümüzdür.

Taylan Bartu
Faktoring – Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı