Ana SayfaBizden HaberlerGençlik Treni Günlüğü – Buse Yıldırım

Gençlik Treni Günlüğü – Buse Yıldırım

Gençlik Treni ile ilk durağımız Konya’ydı. Huzur kenti Konya’da türbeleri, camileri gezdik. Biraz yorucu bir gündü, ama yine de çok eğlenceliydi. Bu imkanlara sahip olduğum için çok mutluyum ve iyi ki katılmışım bu geziye 🙂

———————————————–

Bugün tüm günümüzü Anadolu’nun bağrı Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da geçirdik. Sabah hızlı trenle Ankara’ya gittik ve ilk durağımız Atamızın yattığı yer olan Anıtkabir’imizdi.  Tüm ayrıntıları öğrendiğimiz Anıtkabir’i çok sevdik. Sonra Ankara Kalesi’ni gezdik, fotoğraflar çekildik. Yağmur yağdığı ve bugün pazartesi olduğu için çok yeri gezemedik.  Etnografya Müzesi ve Mehmet Akif Ersoy’un müzeye çevrilen evi de bunlardan birkaçı… Sonra Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’la tanıştık, fotoğraf çekildik. Diğer projelerden bahsettiler.

———————————————–

Efeler Grubu son gününde de Eskişehir’deydi. Bu şirin kentin parkları meşhur olmalı ki her yeri yeşillik doluydu. Meşhur olan met helvasını yiyememiş olsak da gezdiğimiz yerler yetti bize. Gençlik Treni boyunca gezdiğimiz yerlerden en çok beğendiğim Eskişehir’di. Huzurlu havası kafeleri ile şirin mi şirin bir ilimiz Eskişehir. Şu an trendeyiz ve İzmir’e geri dönüyoruz. Yarın sabah gözlerimizi İzmir’de açacağız ve özlem gidereceğiz İzmirimizle. Bu dört günlük tren yolculuğu bize hem tatil hem yeni yerler görme hem de yeni arkadaşlar edinme şansını verdi. Bu projeyi oluşturan ve bize bu imkânları sağlayan herkese çok teşekkürler. Bundan sonra ki her olayı her etkinliği takip edeceğim.

Buse Yıldırım