Ana SayfaBizden HaberlerGençlik Treni Günlüğü – Merve Yeşilyurt

Gençlik Treni Günlüğü – Merve Yeşilyurt

Mevleviler diyarından herkese selamlar. Bugün de Konya’yla yolumuza devam ediyoruz. Konya’ya geldiğimiz ilk andan itibaren Mevlana’nın esintileriyle karşılaştık ve kendimizi derin düşünceler içinde bulduk. Bir de Konya’nın suyunun çok meşhur olduğunu ve hastalıklara derman olduğunu öğrendiğimizde birçoğumuz şişelere doldurup evlerimize su depoladık. Şehrin bizlerde yarattığı izlenim unutulmayacak.

———————————————-

Durmadan yorulmadan gezmeye, öğrenmeye, gelişmeye devam ediyoruz. Bugün günlerden Ankara, istikamet  Anıtkabir! Atamıza gidiyoruz, canını dişine takarak bir ülkeyi kurtaran o eşsiz adama. Ankara gezimizin içeriği pek etkili geçmese de Anıtkabir gezisi aksiliklerin unutulmasına vesile oldu. Trende yolculuk yaşam arasında bir döngüde ilerliyoruz. Yapılan hizmetlerden memnunuz.

———————————————-

Bugün ki gezimize Eskişehir’le devam ediyoruz. Bir günde üç şehir değiştirdiğimizi şaşkınlıkla ve hayranlıkla belirtebilirim. Gezdiğimiz üç şehir içinde en çok sevdiğim şehir, Eskişehir diyebilirim. Özellikle masal şatosuna bayıldım. Büyük bir emekle ve ustalıkla yapıldığı belliydi. Katılmayan arkadaşlara böyle öğretici ve eğlendirici projelere katılmalarını öneririm.

Merve Yeşilyurt