Ana SayfaBizden HaberlerGençlik Treni Günlüğü – Nurgül Ömeroğlu

Gençlik Treni Günlüğü – Nurgül Ömeroğlu

Tarih kokan bir şehirde açtık bugün gözlerimizi. Konya’dayız. Buram buram Mevlana kokan her adımımızda müthiş güzellikler sunan bir kenti gezdik. Bir kez daha hayran kaldım geçmişimize,bize bırakılan değerlerimize. Güzel bir kahvaltı ile başladığımız gün, öğle yemeği, geziler ve bol fotoğraflı geçti. Bunları yazarken hala etkisinden kurtulabilmiş değilim bu şehrin. Çok büyülü ve tadına doyulmaz bir şehir.

—————————————–

Güneşin ilk ışıklarıyla çıktığımız Ankara yolunda içimde Atatürk sevgisinin ne kadar şiddetli olduğunu bir kere daha hissettim. Hep isteyip de gidemediğim bu ulu önderimizin bu güzel kentini, bu güzel insanlarla birlikte gezdiğim için kendimi çok ama çok şanslı hissediyorum. Her sabah güzel bir kahvaltı ile başladığımız bu tadına doyulmaz geziye en harika yerlerde yediğimiz öğle yemeklerimizle tamamlıyoruz. Her gün adını bile bilmediğim kızlarla vagonda karşılaşınca yüzlerindeki içten tebessüm iyi ki gelmişim dedirtiyor bana. O kadar güzel gezdik o kadar çok eğlendik ki vagonlarımıza döndüğümüzde dahi yorgunluğumuzu bir kenara atıp birkaç dakika daha gülebilmek kendimizi değerli hissetmek için yemek vagonunda buluşuyor doyasıya içimizde biriktirdiğimiz kahkahaların sevinçlerin dışarı çıkmasını sağlıyoruz. Kendimi çok farklı biri olarak hissediyorum bu değerli insanların yanında. Ankara hepimize iyi geldi. Böyle bir günü hayatımıza kattığınız için ne kadar teşekkür etsem az, çok ama çok sağolun!

—————————————–

Bir kez daha bize genç olduğumuzu hissettiren şehirdeyiz. Şehre adımınızı attığınız andan itibaren nerede olduğunuzu çok geçmeden anlarsınız. Burası, içi nefis güzelliklerle dolu kendini genç hisseden herkesin bulunduğu bir şehirdir. Burası Eskişehir! Korsan gemisi, masal şatosu, Cam Sanatları Müzesi nefes kesecek kadar güzeldi. iki saat değil, bir gün, hatta bir ay bile gezsek, bitmez bu güzellikler.

Nurgül Ömeroğlu