Ana SayfaBizden HaberlerTEB İle Tenis Her Yerde

TEB İle Tenis Her Yerde

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) desteğiyle, Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen TEB Sokak Tenisi etkinlikleri, 24 Mayıs Pazar günü Gaziantep’te tenisseverlerle buluştu.

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) desteğiyle, Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziantep’te düzenlenen TEB Sokak Tenisi, 24 Mayıs Pazar günü Gazi Muhtar Paşa Bulvarı’nda kurulan kortlarda yapıldı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi’nin katılımıyla gerçekleşen TEB Sokak Tenisi etkinliklerine Gazianteplilerin ilgisi oldukça yoğun oldu. Trafiğe kapatılan yaklaşık 1 km’lik alanda kurulan 30 tenis kortunda 400 tenissever Sokak Tenisi oynarken, gencinden yaşlısına çok sayıda kişi de etkinliklere katıldı.

SokakTenisi8

Bakan Şimşek Gaziantep’e uluslararası organizasyon sözü verdi

Anadolu’da tenisi gençlerle buluşturmanın önemini ifade eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gençlere yönelik düzenledikleri organizasyondan dolayı hem TEB’i hem de Türkiye Tenis Federasyonu’nu tebrik etti ve Gaziantep’e uluslararası turnuva sözü verdi.

SokakTenisi11

“TEB Sokak Tenisi’ne 81 ilde devam edilecek”

TTF Başkanı Cengiz Durmuş, TEB Sokak Tenisi organizasyonunun 81 ilde gençlerle buluştuğunun altını çizdi. Tenisin tabana yayılmasının bu tip organizasyonlarla gelişebileceğini vurguladı ve tenisi yaygınlaştırmak için bu organizasyona destek veren TEB’e teşekkür etti.

SokakTenisi13

“Türkiye’de tenisin yaygınlaşmasını ve gençlerin spor ile tanışmasını amaçlıyoruz”

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi ise, banka olarak, özellikle son yıllarda ülke genelinde büyük bir atılım gösteren ve ciddi bir büyüme potansiyeli barındıran tenise yatırımı, her şeyden önce ‘ülkenin geleceğine yatırım’ olarak gördüklerini söyledi ve şöyle devam etti: “Bugüne kadar tenis organizasyonlarına sponsorluklarımızla olduğu kadar ana sponsoru olduğumuz TTF ile başlattığımız bir sosyal sorumluluk projesi olan Sokak Tenisi ile de tüm Türkiye’yi tenisle kucaklamaya çalıştık. Tenisi sadece televizyondan izlenen bir spor olmaktan çıkarmak; halka daha yakın bir spor haline getirmek amacıyla üç yıldan bu yana sürdürdüğümüz Sokak Tenisi ile tüm illerimizin sokaklarını, meydanlarını, AVM’lerini birer korta dönüştürerek herkesi tenis oynamaya davet ediyoruz. Bugün Gaziantep’te düzenlediğimiz Sokak Tenisi gibi organizasyonlar sayesinde ülkemizde tenis sporunun tanıtımına ve gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz”.

SokakTenisi9

Sokak Tenisi nedir?

Gerçek tenis için iyi bir antrenman şekli olan sokak tenisi, herkesin oynayabileceği bir oyundur. Gerçek tenisten en önemli farkı servisi yavaş ve kolay olmasıdır. Sokak tenisi topu daha büyük ve yumuşaktır. Bu sebeple top daha yavaş zıplar ve vuruşu kolaylaştırır. Gerçek tenis temel tekniklerini (forehands, backhands, slams, lobs, volleys, drop shots) içinde barındırır. Sokak tenisi ekipmanı, gerçek oyunun tüm önemli unsurlarını ve özelliklerini göz önünde bulundururken, tenis sporunu mini kortta oynamak amacıyla tasarlanmıştır.

SokakTenisi4

SokakTenisi12

SokakTenisi10

SokakTenisi7

SokakTenisi6

SokakTenisi5

SokakTenisi3

SokakTenisi2

SokakTenisi1