Ana SayfaBizden HaberlerTEB ile Tenis Her Yerde

TEB ile Tenis Her Yerde

Türk Ekonomisi Bankası’nın (TEB) desteğiyle, Batman’da oynanan “ATP Challenger Tour TEB Batman Cup” ta zafer Sloven Blaz Kavcic’i 6-7, 6-3, 6-3 ile deviren İsrailli Dudi Sela’ nın oldu.

Turnuva kapsamında yapılan, Türkiye’de tenisin yaygınlaşması ve gençlerin spor ile tanışmaları amacıyla Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) tarafından düzenlenen “TEB Sokak Tenisi” organizasyonuna da katılan Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz DURMUŞ ve TEB Genel Müdürü Ümit LEBLEBİCİ Batman’da çocuklarla buluştu.

Bu yıl ilk defa Batman’da düzenlenen toplam 42.500 Euro ödüllü turnuvanın final maçına yağmur dolayısıyla zaman zaman ara verildi. Çok çekişmeli geçen ilk seti 7-6 Slovak Balz Kavcic kazandı. Daha sonraki setleri 6-3 ve 6-3 kazanan İsrailli Dudi Sela, TEB Batman Cup’ta  büyük ödüle uzanmayı başardı.

Türkiye’de tenisin yaygınlaşması ve gençlerin spor ile tanışmasını amaçlayan TEB Sokak Tenisi organizasyonu, Batman Valiliği, Batman Belediyesi ve Türkiye Tenis Federasyonu’nun ortak çalışmaları sonucunda 12 Nisan Pazar günü Batman Park’a kurulan kortlarda yapıldı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TTF Başkanı Cengiz Durmuş, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici ve Batman Valisi Azmi Çelik amatör çok sayıda kişi genç tenisçi ile bir araya geldi.

Bakan Şimşek TEB’i ve Tenis Federasyonu’nu tebrik etti.

Özellikle şartların çok iyi olmadığı böyle şehirlerde tenisi gençlerle buluşturmanın önemini ifade eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gençlere yönelik düzenledikleri organizasyondan dolayı hem TEB’i hem de Türkiye Tenis Federasyonu’nu tebrik etti.

TEB Sokak Tenisi’ne 81 ilde devam edilecek.

TTF Başkanı Cengiz Durmuş ise TEB Sokak Tenisi organizasyonunun 81 ilde gençlerle buluştuğunun altını çizdi. Tenisin tabana yayılmasının bu tip organizasyonlarla gelişebileceğini vurguladı ve tenisi yaygınlaştırmak için bu organizasyona destek veren TEB’e teşekkür etti

TEB’in tenise desteğinde 5.yıl.

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici; banka olarak tenisin Türkiye’de yaygınlaşmasına büyük destek verdiklerini ve destek vermeye devam edeceklerini belirterek, “özellikle son 10 yılda büyük bir atılım gösteren ve ciddi bir büyüme potansiyeli barındıran tenise yatırımı, her şeyden önce ülkenin geleceğine yatırım olarak görüyoruz. Tenise yatırımla sadece TEB markası değil topluma da katkı sağlıyoruz. Bankamızın da desteğiyle ülkemizde düzenlenen uluslararası tenis turnuvalarının Türkiye’nin marka değerini daha da yukarıya taşıdığını ve güçlenmesine katkı sağladığını görüyoruz. Geride bıraktığımız 4 yılda tenise aralıksız yatırım yaptık. TEB olarak “tenisi çok sevdik”. Bundan sonra da tenise ve dolayısıyla ülkemizin geleceğine yatırım yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

TEB BNP Paribas Istanbul Open’ın ilk servis atışı Batman’da yapıldı…

TEB’in verdiği destek ile Türkiye son 5 yılda TEB BNP Paribas WTA Championships ve TEB BNP Paribas Istanbul Cup gibi uluslararası büyük tenis turnuvalarına ev sahipliği yaptı. TEB, tenise verdiği desteğin 5. yılında TEB BNP Paribas Istanbul Open ile dünyanın en önemli erkek raketlerini 27 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında ilk defa Türkiye’de ağırlayacak. 80’in üzerinde ATP Şampiyonluğu bulunan, 2002’den bu yana ATP sıralamasında ilk 10’da yer alan, en uzun süre 1 numarada kalma dahil sayısız rekoru bulunan, ‘Tenisin Prensi’ Roger Federer, TEB BNP Paribas Istanbul Open ile kariyerinde ilk defa Türkiye’de tenisseverlerin karşısına çıkacak. Federer’den başka Bulgar Dimitrov gibi dünyanın önde gelen erkek raketlerinin yanı sıra ülkemizin yetiştirdiği Marsel İlhan, Cem İlkel, Barış Ergüden gibi genç tenisçiler de turnuvada şampiyonluk mücadelesi verecek isimler arasına yer alacak. Ülkemizin genç sporcuları için de büyük bir deneyim fırsatı olacak TEB BNP Paribas Istanbul Open’ın heyecanı Batman’da gerçekleştirilecek ilk servis atışı ile İstanbul’a uzanacak.

Sokak tenisi nedir?

Gerçek tenis için iyi bir antrenman şekli olan sokak tenisi, herkesin oynayabileceği bir oyundur. Gerçek tenisten en önemli farkı servisi yavaş ve kolay olmasıdır. Sokak tenisi topu daha büyük ve yumuşaktır. Bu sebeple top daha yavaş zıplar ve vuruşu kolaylaştırır. Gerçek tenis temel tekniklerini (forehands, backhands, slams, lobs, volleys, drop shots) içinde barındırır. Sokak tenisi ekipmanı, gerçek oyunun tüm önemli unsurlarını ve özelliklerini göz önünde bulundururken, tenis sporunu mini kortta oynamak amacıyla tasarlanmıştır.

TEB ile tenis ile her yerde

TEB iile tenis ile her yerde

TEB iile tenis ile her yerde

TEB iile tenis ile her yerde

TEB iile tenis ile her yerde

TEB iile tenis ile her yerde

TEB iile tenis ile her yerde