Ana SayfaBizden HaberlerÇek Çek Kürekleri Haliç’te

Çek Çek Kürekleri Haliç’te

TEB Kürek Tek Yürek dedik, küreklerimizi aldığımız gibi kendimizi ıslak botlara attık. Yoğun iş günü sonrasında,  2 hafta boyunca, 17 kişi kararmış havada dibini görmediğimiz Haliç sularını küreklerimizle döverek Dragon Festivali’ne hazırlandık.

Yoğun çalışmalar sonrası 18 Eylül sabahı takımca çadırımızda TEB Kulüp standımızı kurup son antrenmanlarımızı yaptık. Biraz koştuk, biraz ısındık ve tabii olmazsa olmaz Snickers’larımızı yiyerek yarış vaktini beklemeye koyulduk. İlk kez katıldığımız organizasyonda ilk günkü yarışlardan sonra festivalin en zorlu kategorisi Sport kategorisi’ne kaldık. Takımımızın ilk yarışı olmasına rağmen, sport kategorisinde yarışma hakkı kazanmak başarıydı.

19 Eylül Pazar günü ise festival alanına ilk varanlardandık. Festival alanındaki çimlere oturup sabahın ısıtıcı güneş ışıklarının tadını çıkarmak, gün içinde gereken enerjiyi elde etmemizi sağlamıştı. Sport kategaorisi ilk yarışları sonrasında yolumuza B kategorisinde devam ederek turnuvayı 28 takım arasından 14. sırada tamamladık.

İddiamız sadece Haliç’in sularında değil, festival sahnesinde de devam etmekteydi. Dans yarışmasında oryantal kategorisinde 1.lik ve 3.’lük, çaça kategorisinde 2.lik de TEB Kürek Takımı‘na geldi.

Yarışmacıların küreklerini suya daldırıp çekerken senkronize olmalarının en önemli faktör olduğu bu sporda sadece mükemmel beraberlik takımı başarıya götürür. Davulcumuzla birlikte TEB’in 17  çalışanının aynı anda, aynı hızda ve aynı amaç  doğrultusunda senkronize hareket etmesi kurum birlikteliği ve takım ruhunun bir göstergesiydi.

2 günlük bir yarış sonrası bize kalanlar:
–    Sport kategorisinde yarıştığımız için madalyalarımız
–    Gelecek seneye daha iddialı olmak için sıkı çalışma isteği
–    Islak ayakkabı ve elbiselerimiz
–    Bolca Snickers ve boş  enerji içeceği kutusu
–    Çok zevkli geçirilmiş bir haftasonu

TEB Kürek, Tek Yürek olarak  gelecek yarışlarda da TEB Kulüp ismini başarıya götürecektir. Daha büyük başarılara ismimizi yazmak ve TEB’i en iyi şekilde temsil edebilmek amacıyla, çalışmalarımızı çoktan başladık. Önümüzdeki ilk kürek turnuvasının favorisi takımıyız.

TEK Yürek olanlar:  Cihan, Çimen, Erdal, Efe, Gökhan, Fatih, Ferda,  Haluk, Harika, Hüseyin, İlker, Levent, Necdet, Sabri, Seda, Tuna, Zeynep

NECDET DİKMEN
Bireysel ve İşl. Bnk. Müşteri Yönetmen Yardımcısı