Ana SayfaBizden HaberlerTEB’le tenis sokağa indi

TEB’le tenis sokağa indi

Türkiye Tenis Federasyonu’nun ev sahipliğinde ve TEB’in sponsorluğu’nda gerçekleşen TEB Sokak Tenisi etkinlikleri, 78 ilde 19-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında büyük bir katılımla gerçekleştirilirken, hava şartları nedeniyle İstanbul’da ertelenen etkinlikler bugün yapıldı. Ülkemizde tenisin yaygınlaşması ve gençlerin spor ile tanışmasını amaçlayan TEB Sokak Tenisi aktivitelerinde binlerce sporsever, tenis ile tanışma imkanı buldu.

Taksim Meydanı’nda düzenlenen sokak tenisi coşkusuna, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç ve TEB Genel Müdürü Varol Civil de katıldı.

TÜRKİYE Tenis Federasyonu’nun 5 yıllık gelişim planı içerisinde yer alan ve en önemli projelerinden biri olan sokak tenisi etkinlikleri, TEB’in sponsorluğunda “TEB Sokak Tenisi” adıyla 19-20 Mayıs tarihleri arasında 78 ilde büyük coşkuyla gerçekleştirildi. Hava şartları nedeniyle İstanbul’da ertelenen etkinlikler ise bugün Taksim Meydanı’nda yapıldı. Taksim Meydanı’nda düzenlenen sokak tenisi coşkusuna, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç ve TEB Genel Müdürü Varol Civil de katıldı.

78 ilde tenis şöleni vardı

TTF ve TEB ortaklığında 19-20 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen bu organizasyon, ülkemizde tenis sporunun tanıtımı ve gelişimine katkı sağlamayı ve sporun geniş kitleler tarafından tanınmasını hedefliyor.TEB Sokak Tenisi etkinliğiyle ülkemizin 78 ilinde alışveriş merkezleri, spor salonları, ve şehir meydanları birer tenis kortu olurken, her yaş grubundan binlerce sporsever kendi ilindeki organizasyonda ilk defa eline raket alarak tenis oynamanın zevkini yaşadı. Bu etkinlik için Türkiye genelinde 500 mini kort kuruldu, 10 bin broşür, 10 bin şapka, 8 bin T-Shirt, 7 bin 500 top, bin 500 poster dağıtıldı.

tff-baskani-ayda-uluc-teb-genel-muduru-varol-civil-660x439

TTF, tenisi sevdirmek için çalışıyor

TEB  BNP PARIBAS WTA Championship’te yakalanan ilginin artarak devam etmesi için çok önemli bir etkinliğe imza atan Türkiye Tenis Federasyonu, tüm yönetim kadrosuyla bu sporun yaygınlaşması için çalışıyor. Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, “Geçen yıl TEB  BNP PARIBAS WTA Championship’te büyük bir başarı elde ettik. Tüm dünyanın gözünü Türkiye’nin ve İstanbul’un üzerine çevirmeyi başardık. Bu yılki çalışmalarımız da bu yönde devam ediyor. Sokak tenisine destek vererek, tenisin yaygınlaşmasını sağlamak istiyoruz. Bu yönde bize büyük destek veren TEB’e ve yöneticilere buradan teşekkür ediyorum” dedi.

TEB’den tenise büyük destek

78 ilde başlatılacak olan sokak tenisi etkinliğine sponsor olan TEB Genel Müdürü Varol Civil ise banka olarak tenisin Türkiye’de yaygınlaşmasına büyük destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirterek, “TTF ve TEB ortaklığında düzenlenen bu organizasyon sayesinde ülkemizde tenis sporunun tanıtımı ve gelişimine katkı sağlanacak ve sporun geniş kitleler tarafından tanınmasına da fırsat verilecek. Sokak Tenisi aktiviteleriyle birlikte tenis ülkemizin dört bir yanında oynanacak ve tenisin Anadolu’ya yayılmasında önemli bir çalışma olacak. TEB olarak bu özel projede TTF’a destek vermiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu işbirliğimizin uzun yıllar devam etmesi ve böylece genç Türk tenisçilerin yetişmesi, bu sporun ülkemizde hak ettiği noktaya gelmesi ve ülkemizin adını uluslararası arenada üst sıralarda yer alması için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

tff-baskani-ayda-uluc-teb-genel-muduru-varol-civil-660x439-3

Sokak Tenisi Nedir?

Gerçek tenis için iyi bir antrenman şekli olan sokak tenisi, herkesin oynayabileceği bir oyundur. Gerçek tenisten en önemli farkı servisi yavaş ve kolay olmasıdır. Sokak Tenisi topu daha büyük ve yumuşaktır. Bu sebeple top daha yavaş zıplar ve vuruşu kolaylaştırır. Gerçek tenisin temel tekniklerini (forehands, backhands, slams, lobs, volleys, drop shots) içinde barındırır. Sokak Tenisi ekipmanı, gerçek oyunun tüm önemli unsurlarını ve özelliklerini göz önünde bulundururken, tenis sporunu mini kortta oynamak amacıyla tasarlanmıştır.

Geleceğin yıldızlarını yakalama fırsatı
Günümüzde binlerce insan, tenisi sporunu sevmekte ve yapmak istemektedir. Buna rağmen kort bulmak, ders almak, kulüp üyeliği, turnuvalara katılmak için yolculuk yapmak, tenis sporunun zor, zahmetli ve pahalı bir spor olduğunu düşündürmektedir. Bu özellikler tenise ilgi duyan kişilerin bu sporla tanışmasını zorlaştırmaktadır. Ancak sokak tenisi etkinliğiyle, bu sporu geniş kitlelere tanıtmak daha kolay olacaktır. Tenisle halkı tanıştırmayı amaçlayan bu aktivite, tenisin tabana yayılması için önemli bir adım niteliğindedir. Ayrıca sokak tenisinin okulların programlarına alınması ise geleceğin yıldızlarını yetiştirmek için bir fırsat olarak görülmelidir.

Daha fazla bilgi için:
Funda Aydın
Ünite İletişim

Tel: 212 272 93 13
funda.aydin@unite.com.tr