Ana SayfaBizden HaberlerTEB nakit yönetimdeki gücünü e-Fatura uygulaması ile şirketlere sunuyor

TEB nakit yönetimdeki gücünü e-Fatura uygulaması ile şirketlere sunuyor

e-Fatura uygulaması, ekonominin sürekliliğine ve denetimine sağlayacağı katkıların yanı sıra, kağıt ortamında fatura gönderilmesinden elektronik ortama geçişle birlikte kısa vadede basım, zarflama, gönderim ve arşivleme gibi operasyonel maliyetlerin düşürülmesine de katkı sağlayacaktır.

e-Fatura uygulamasına geçecek olan şirketler için fatura bilgileri tüm ticari faaliyet bilgilerini içermesi nedeniyle en gizli bilgiler arasında yer alıyor. Bu nedenle, e-faturaya geçişte güvenilir kurumlarla işbirliği içinde bulunulması büyük önem taşıyor. Bankacılık sektörü, BDDK tarafından her konuda olduğu gibi Bilgi Teknolojileri alanında da yakından takip ediliyor; belli standartlar çerçevesinde iş sürekliliği ve bilgi güvenliği açısından sürekli denetimlerden geçiyor. Bankaların e-Fatura özel entegratörü olması, hizmetin sürekliliği, müşteri bilgilerinin gizli tutulması, e-faturaların 10 yıl süreyle banka arşivlerinde güvenle saklanabilmesi, ihtiyaç olduğu anda bilgilere erişim kanallarının sağlanması, 7/24 destek servisleri konularındaki tecrübeleri açısından önem arz ediyor.

Biz de Türk Ekonomi Bankası (TEB) olarak, e-devlet projesini yakından takip ediyoruz. E-devlet projesinin bir kolu olan e-fatura uygulamasında özel entegratör olarak bu önemli elektronik dönüşüm sürecinde müşterilerimizin yanında oluyoruz.

TEB e-Fatura uygulamasıyla şirketlere; fatura düzenleme, alma, muhatap kontrolü, iş akışı yaratılması, saklama, gibi temel e-Fatura süreçlerinde müşteri ihtiyaçlarının tümünü karşılayabilecek çözümler sunuyor.

TEB Nakit Yönetimi’ndeki uzmanlığı ve tecrübesiyle; e-Fatura uygulamasının bu en temel özellikleri dışında, faturaların ödeme, tahsilat ve kredilendirme servisleri ile muhasebe sistemi entegrasyonları sunarak uçtan uca bir e-fatura uygulama servisi sunuyor.

TEB e-Fatura uygulamasına geçiş de pratik şekilde sağlanmaktadır.

e-Fatura’ya kayıtlı şirket ile özel entegratör olan TEB arasında e-fatura alma ve gönderme hizmet sözleşmesi imzalanır.

TEB,  sözleşme imzaladığı şirketlerin bilgilerini GİB’e elektronik ortamda bildirir, GİB’den olumlu yanıt alması durumunda şirketin kullanıcı hesabı GİB tarafından aktif hale getirilir ve e-Fatura gönderip almaya başlar.

TEB’in sağlam teknoloji altyapısı, engin nakit yönetimi tecrübesi ve yenilikçilik kültürü ile bu alanda müşterilerimize farklı bir değer sunacağımıza inanarak harekete geçmiş bulunuyoruz.

Levent Çelebioğlu, TEB Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

E-Fatura QrKod-17.9x25