Ana SayfaBizden HaberlerTEB olarak bu yıl bir rekora imza atarak BNP Paribas Grup ve IRB İnovasyon Ödüllerinde 5 ödül birden aldık. İşte ödüllü projelerimiz:

TEB olarak bu yıl bir rekora imza atarak BNP Paribas Grup ve IRB İnovasyon Ödüllerinde 5 ödül birden aldık. İşte ödüllü projelerimiz:

KOBİ Bankacılığı Grubu

BNP Paribas Grup İnovasyon Ödülü: TEB Girişim Bankacılığı ve Girişim Evi

logo girisim

Ülke ekonomimizi bulunduğu yerden daha yükseklere taşıyacak olan girişimcilerimize destek vermek üzere içimizdeki güçlü Girişimcilik ruhunu bir kez daha ortaya çıkardık. Gerek finansal gerekse finansal olmayan hizmetlerde Türkiye’nin en geniş Girişim Bankacılığı hareketini başlattık.

Hedefimiz; girişimcilik dendiğinde akla gelen ilk banka olmak ve geleceğin dev şirketlerinin ilk adımlarından itibaren destekçisi olarak başarı hikayelerini yazmak.

Desteklenen girişimcilerin büyüyeceğine ve ülkesinin gurur kaynağı olacağına inanıyoruz. Biz de her zamanki öncülüğümüzle bu görevi gururla üstlenmekteyiz.

Bireysel ve Özel Bankacılık Grubu

BNP Paribas Grup İnovasyon Ödülü: TEB Özel Melek Yatırım Platformu

melek yatırım

TEB Özel Melek Yatırım Platformu ile; varlıklarını geleneksel finansal araçlar dışındaki alanlarda değerlendirmek isteyen TEB Özel müşterilerine farklı alanlarda yatırım fırsatı sunulurken, gelecek vadeden projelere de sermaye bularak girişimcilerin ekonomiye kazandırılması hedeflenmektedir.

Türkiye’nin en nitelikli projeleri, www.melekyatirimplatformu.com ile melek yatırımcı olmak isteyen yatırımcılara servis edilirken, çeşitli şehirlerde yapılan yatırımcı – girişimci buluşmaları ile de özel proje sunumları, melek yatırımcılık eğitimleri ve buluşmalar  gerçekleştirilerek potansiyel müşterilere ulaşılmaktadır.

İnsan Kaynakları Grubu

IRB İnovasyon Ödülü: TEB En İyi İşyeri Yolculuğu (GPTW)

iyi yaşam

Ekim 2012 tarihinde, “İşim Yaşanmaya Değer, İşim Çalışmaya Değer” sloganı ile En İyi İşyeri Yolculuğumuza başladık. Memnun Müşteri’ler sağlamanın olmazsa olmazı Mutlu Çalışanları yaratabilmek.

Üst yönetimin adanmışlığı ve ciddi desteği ile En İyi İşyerinin temel ilkelerini oluşturan Güvenilirlik, Hakkaniyet, Saygı, Takım ruhu ve Gurur konuları üzerinde çalıştık. Türkiye’de bir ilk olan 600 kişilik Çalışanın Sesi Platformu’nu kurduk ve değişim elçilerimizi seçtik. Bu arkadaşlarımız ile düzenli olarak bir araya geliyor, geri bildirimlerini alıyor, banka geneli aksiyon planlarımızı bu doğrultuda belirliyor, tüm bu görüşler ışığında aksiyonları hayata geçirmeye devam ediyoruz.

Geçtiğimiz 1 senelik süreçte anket sonuçlarında %11’lik artış ile güzel bir ilerleme kaydettik, fakat biliyoruz ki En İyi İşyeri yolculuğu uzun bir yolculuk ve daha gidecek yolumuz var.

Bireysel ve Özel Bankacılık Grubu

IRB İnovasyon Ödülü: 1 Saat Yeter

Özel Bankacılık Grubu

Yıldız Bankacılık Satış Bölümü olarak, 200 EUR masraf ile 300,000 EUR yıllık tasarruf sağladığımız 1 Saat Yeter Uygulamasını hayata geçirdik.

Hızlı büyüyen organizasyon yapımız içerisinde çalışma büyüklüğü ve net bankacılık geliri gelişimini etkin yönetebilmek amacıyla “bilgi paylaşımlarına” ve “bilgi düzeyinin eşit şekilde artırılmasına” büyük bir önem veriyoruz.

Bu sebeple geliştirdiğimiz “1 Saat Yeter” uygulamamız, herhangi bir konu hakkında ortaya çıkan fikri/bilgiyi videolu sunum formatında 1 saat içerisinde tüm çalışma arkadaşlarımızla paylaşma imkanı vermektedir. Bilginin hızlı paylaşılmasının ardından online test uygulaması ile bilgi düzeyi ölçülmekte, böylelikle eksik yanlarımızın desteklenmesi sağlanmaktadır.

Bu uygulamanın da etkisi ile farkındalık artırılmış, net bankacılık geliri, satış adetleri ve hacimlerimiz gelişme göstermiştir.

Bireysel ve Özel Bankacılık Grubu

IRB İnovasyon Ödülü: TEB Ağacım

TEB Ağacım

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik ve İnternet Şubesi üzerinden sosyal sorumluluk projesi “TEB Ağacım” ı yaptık.

Bu projeyle, İnternet Şubesi kullanımında finansal fayda veya zamandan tasarruf etmenin yanı sıra doğaya da katkıda bulunulduğunun, müşterilerimiz nezdinde, farkındalığını yarattık.

İnternet Şubesini kullanan müşterilerimize küçük bir anket yaparak, şubeyi kullandıklarında ortaya çıkan karbon salınım miktarını ölçtük. Bu oran bir ağacın karşılayacağı miktara geldiğinde TEMA ile yapılan işbirliği çerçevesinde adlarına bir fidan bağışı gerçekleştirdik.

İlk etapta 5.000 fidan bağışı ile başlayan projemizin daha sonra farklı lokasyonlarda kurulacak TEB Ormanlarına dönüşmesini umut ediyoruz.