Ana SayfaBizden HaberlerTEB Özel’in desteğiyle BAYK Kış Trofesi heyecanı devam ediyor…

TEB Özel’in desteğiyle BAYK Kış Trofesi heyecanı devam ediyor…

TEB Özel’in desteklediği ve bu yıl on üçüncüsü düzenlenen Türkiye’nin en uzun Yelken Kış Trofesi The Marmara BAYK KIŞ TROFESİ’nde heyecan devam ediyor. Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen The Marmara BAYK Kış Trofesi 2014, VI. ayak yarışları da sona erdi.

Yelken sporuna verdikleri destek ile ilgili olarak Bodrum’da konuşan TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, “Yelken sporu, bankacılıkta olduğu gibi ekip ruhunu bireysel çabanın önünde tutan ve iş hayatındaki dayanışmayı ve zorlukları da içinde barındıran bir spor dalı olduğu için bu alana yöneldik. TEB Özel olarak, The Marmara BAYK Kış Trofesi gibi hem yelken sporuna hem de Bodrum’un turizmine katkı sağlayan son derece başarılı böylesi önemli bir  organizasyonun 3 yıldan bu yana parçası olduğumuz için büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

TEB Özel’in ekip ruhu sporda hayat buluyor

2012 yılında The Marmara BAYK Kış Trofesi sponsorluğuyla birlikte yelken alanındaki etkinliğini artıran TEB Özel’in, Bruce Farr tasarımı 40 feet’lik “FarrAway” isimli Farr40 tipi teknesi 2013 yılı itibarıyla start hattındaki yerini aldı.

TEB Özel’in ev sahipliğinde yarışın heyecanına ortak olan basın mensuplarına TEB Özel ile ilgili açıklamalarda da bulunan Gökhan Mendi, “Türkiye’de ilk kez melek yatırımını müşterilerine yatırım fırsatı olarak sunan TEB Özel, dijital ve inovasyona yatırımla sürdürülebilir büyümesine devam ediyor” dedi.

Melek Yatırım Platformu’nu yurtdışına taşıyor

Mendi, TEB Özel’in inovatif, hızlı, gündemi yakalayan ürün ve hizmetleri, finansal dalgalanmaları iyi yöneten proaktif bankacılık anlayışıyla son üç yılda gösterdiği sürdürülebilir performansı sayesinde BNP Paribas Wealth Management içerisinde Avrupa ülkelerine örnek gösterildiğine dikkat çekti. Mendi, “Dijital ve yenilikçi uygulamalar alanında BNP Paribas’ın tüm ülkeler arasında düzenlediği yarışmadan TEB Özel iPad uygulaması ve TEB Özel Melek Yatırım Platformu ile aldığımız ödüllerle döndük” dedi.

TEB Özel, ‘Varlıklarınızın dilinden anlıyoruz ve finansal tecrübemizle onlara değer katıyoruz’ anlayışıyla müşterilerin yanında yer aldıklarını belirten Mendi, “TEB Özel olarak melek yatırımını müşterilerimize finansal bir araç olarak sunarak yenilikçi anlayışımızı bu noktada da gösteriyoruz. TEB Özel Melek Yatırım Platformu, Türkiye’de bankacılık sektöründe ilk ve tek uygulama. TEB Özel Melek Yatırım Platformu ile TEB Özel müşterileri girişimcilerle buluşuyor. Bu sayede; varlıklarını geleneksel finansal araçlar dışındaki alanlarda değerlendirmek isteyen müşterilerimize farklı alanlarda yatırım fırsatı sunarken, gelecek vadeden projelere de sermaye bularak ülkemizdeki girişimcileri ekonomimize kazandırmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Gökhan Mendi, “TEB Özel Melek Yatırım Platformu Web tabanlı bir uygulama olmasına rağmen, çeşitli etkinlikler ve seminerlerde girişimci ve müşterileri yüz yüze buluşturmayı hedefliyoruz. Amacımız bu platformda doğru girişimciyi doğru yatırımcı ile buluşturmak. Ayrıca yatırımcının yatırım yapacağı tutarın toplam portföyü içindeki yüzdesi, portföy çeşitlemesi gibi konularda müşterimize istediği takdirde danışmanlık hizmeti vermek. TEB Özel melek yatırımcılık rolünü öncelikle kendi üstlenerek destek bekleyen proje ve fikir sahibi girişimcileri kendi müşteri ağı ile buluşturuyor. Aynı şekilde girişimcilerin projelerini aktif olarak kendi kullanarak ya da müşterilerine sunarak, projelerin tanıtımını yapıyor” dedi.

Mendi, 2013 yılında Türkiye’de çeşitli şehirlerde yatırımcılar ve girişimciler arasında köprü olan etkinliklere sponsor olarak ‘melek yatırım’ dünyasını tanıdıklarını ve müşterilerini bu dünya ile tanıştırdıklarını anlattı.

Şimdi Melek Yatırım Platformu sayesinde Türk girişimcilerin projelerini TEB Özel üzerinden dünyaya açmaya hazırlandıklarını söyleyen Mendi, şunları kaydetti; “TEB Özel Melek Yatırım Platformu BNP Paribas içerisinde büyük ilgi gördü. Globalde düzenlenen BNP Paribas Day’e Avrupa ve Asya’dan katılan BNP Paribas üyeleri nasıl bu yapının içinde yer alıp, bunu nasıl global BNP Paribas Wealth Management ağına katabileceklerinin yanıtlarını aradı. TEB Özel olarak, Fransa ile birlikte TEB Özel Melek Yatırım Platformu’nun know how’ını ihraç etmenin altyapısını kuruyoruz.”

iPad Uygulaması Özel Bankacılıkta bir ilk

2011 yılı sonunda Türkiye’de özel bankacılık sektöründe ilk olan iPad uygulamasını geliştiren TEB Özel’in müşterileri bu platform üzerinden, kolaylıkla piyasa yorumlarına erişebiliyor, günlük finansal yorum videosunu izleyebiliyor, kendilerine ait yazı ve ilanları diğer TEB Özel müşterileri ile paylaşabiliyor. Ayrıca ücretsiz etkinlik ve gezi davetiyelerine TEB Özel müşterileri iPad üzerinden ulaşabiliyor.

Türkiye’yi Özel Bankacılıkla tanıştıran banka

1989 yılından bu yana özel bankacılık hizmeti veren TEB Özel, özel bankacılığın Türkiye’deki kurucusu ve ilk uygulayıcısı konumunda bulunuyor. TEB, Özel Bankacılık alanında Türkiye’nin en köklü bankası.

TEB Özel, TEB kültürünü tanıyan uzun süreli çalışanlarıyla nesilden nesile müşterilerine hizmet veriyor.

TEB Özel, 12 Özel Bankacılık merkezi, 18 corner ve 130 kişiden oluşan tecrübeli ekibiyle, özel bankacılık hizmeti veriyor.

    _OSM5978

    Gökhan Mendi