Ana SayfaBizden HaberlerTEB Portföy Kazandırdı

TEB Portföy Kazandırdı

Stratejik ortağı olduğumuz  BNP Paribas Investment Partners’ın yönetimi altında Lüksemburg’da kurulu ve son Avrupa Birliği fon  mevzuatına uyumlu (UCITS III) toplam büyüklüğü 530 Milyar €* olan 200’ün üzerinde yatırım fonu olduğunu biliyor muydunuz?

Ancak, bu fonlardan birisi var ki bizleri çok sevindirdi ve haklı olarak gurur kaynağımız oldu: “Parvest Turkey”.

Ortağımız tarafından 2006 yılında kurulan ve TEB Portföy tarafından yatırım danışmanlığı hizmeti verilen bu fon,  derecelendirme kuruluşu Lipper tarafından Avrupa fonları arasında 2010 yılının “En İyi Türkiye Hisse Senedi Fonu” ödülünü kazandı.

Yatırımları TEB Portföy’ün yatırım danışmanlığı hizmeti çerçevesinde, TEB Portföy tarafından oluşturulmuş olan model portföy baz alınarak gerçekleştirilen “Parvest Turkey” fonunun büyüklüğü 99 milyon TL**’dir.  Vermekte olduğumuz yatırım danışmanlığı hizmeti, TEB Portföy Yönetimi ve BNP Investment Partners arasında oluşturulmuş olan sinerjinin çok iyi bir örneği olmuştur. Sadece Türkiye’deki hisse senetlerine yatırım yapan ve  BNP Paribas’nın Lüksemburg’da kurulu olan Parvest fon ailesinde yer alan bu fon, 2010 ilk üç ayında euro bazında % 10.06, son bir yılda ise % 136.92*** getiri sağlamıştır.

lipper-funds-awards-2010Thomson Reuters’ın yatırım fonlarını derecelendiren kuruluşu Lipper tarafından ödüllendirilen “Parvest Turkey” yatırım fonu,
• 3 yıl üst üste elde ettiği getiri
• Hisse senedi piyasalarında yaşanan düşüşlerden ne kadar etkilendiği
• Bulunduğu risk grubuna göre gösterdiği performans
gibi faktörler göz önünde bulundurularak bu ödülü almaya hak kazanmıştır.

Parvest Turkey” fonunun “En İyi Türkiye Hisse Senedi Fonu” ödülü kazanmasında sağlamış olduğumuz bilgi ve danışmanlıktan dolayı büyük kıvanç duyarken, TEB Portföy’ün sadece Türkiye’de değil, uluslararası arenadaki kurumsal yatırımcılar tarafından da bilinirliği olan, güvenilen ve tercih edilen bir kurum olduğunu göstermiş olması haklı gururumuzu bir kademe daha yukarı taşımıştır.

* 2009 sonu itibariyle
** 13-04-2010 itibariyle
*** 03-2009 ile 03-2010 arasında

Cenk Kaan Dürüst
Portföy Yönetimi – İş Geliştirme, Mali İşler ve Operasyon Genel Müdür Yard.

Son Yorumlar
  • BANKANIZDA YATIRIM HESABIM VAR. GENELDE GÜNLİK HİSSE SENEDİ TAKİBİ YAPIYORUM AMA PROFOSYONEL BİR YORUM ALARAK İŞLEM YAPMAK DAHA İYİ SONUÇLAR GETİRECEKTİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. SİZDE HESABI OLANLARIN FAYDALNDIĞI HİSSE ÖNERİLERİ YADA ALIM SATIM ÖNERİLERİNİ İÇEREN BİR SİSTEMİNİZ VARMI? BU KONUDA BİLGİLENDİRİRSENİZ MEMNUN OLURUM SELAMLAR

  • Adnan Bey,

    Biz TEB Portföy Yönetimi olarak, TEB ve TEB Yatırım’ın kurucusu olduğu farklı risk/getiri kategorilerindeki yatırım fonlarını yönetmekte, ayrıca portföyü belli bir büyüklüğün üzerinde olan bireysel ve kurumsal müşterilerimize Varlık Yönetimi hizmeti sunmaktayız. Sizin yazınızdan günlük olarak birebir hisse senedi işlemi yaptığınızı anlamaktayım. Bu tür işlemlerinizde size yardımcı olabileceğini düşündüğüm ilgili mertebenin daha çok TEB Yatırım olabileceğini düşünmekteyim. Aşağıdaki linkten TEB Yatırım’a ulaşabilir, hisse veya sektör bazındaki araştırma raporlarına, ekonomik ve politik yorumlarına ulaşabilirsiniz.

    http://www.tebyatirim.com.tr/

  • PARVEST TURKEY FONUNA KATILABİLMEK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR NELERDİR…

bir cevap yazın