Ana Sayfaİş DünyasıKadın İstihdamıTEB Stevie’den 2 ödül aldı ve 2016’nın en başarılı Twitter kampanyalarından biri seçildi..

TEB Stevie’den 2 ödül aldı ve 2016’nın en başarılı Twitter kampanyalarından biri seçildi..

#KadınPatronlar iş başında!

“Büyüyen Ekonomide Kadın Patronlar” kampanyası sosyal medyayı sallayan TEB, dünyanın başarılı kurumlarını ödüllendiren “Stevie İş Dünyasında Yılın Kadınları Ödülleri”nden de iki ödülle döndü.

teble_kadin_pagelike_01

TEB, başarılarıyla gündemde kalmaya devam ediyor. TEB şimdi de ABD’de 14 yıldır, pek çok ülkeden binlerce projenin değerlendirildiği Stevie İş Dünyasında Yılın Kadınları Ödülleri’nde; “Best New Product or Service of the Year” kategorisinde altın, “Consumer Marketing Campaign of the Year” kategorisinde ise gümüş ödül kazandı.
“İş Hayatında Kadın” programı kapsamında kendi işini kurmayı planlayan ve halihazırda işletme sahibi olan kadınlara kredi desteği veren TEB, reklam filmiyle de gündemde. “Büyüyen Ekonomide Kadın Patronlar” adlı bu reklam filmi, 3 milyon 96 binden fazla görüntülenirken bir gün boyunca da Trending Topics listesinde yer aldı.
TEB olarak “Kadın Bankacılığı” ile ekonomiye daha fazla kadın patronun katılımını sağlamak için çalışıyoruz. Kendi işini kurmaya çalışan ve kurmuş olan kadın patronlara kefil olduğumuzu ‘ilan ettiğimiz’ reklam filmimiz de “Twitter’ın örnek projesi” seçildi.
Her sektörden kadın patronların temsil edildiği bu reklam filminde, TEB Kadın Bankacılığı’nın sunduğu finansal ve finans dışı hizmetler kadın patronlara duyuruldu.

teble_kadin_pagelike_02


BÜYÜYEN EKONOMİDE KADIN PATRONLAR

“Büyüyen Ekonomide Kadın Patronlar” adlı reklam filmi, televizyondaki yayın saati ile eş zamanlı olarak TEB’le Kadın sosyal medya hesabından yayınlandı. TEB çatı markası ve diğer alt markalar tarafından retweet edildi, #KadınPatronlar hashtag’i ile bir gün boyunca Trending Topics listesine girildi.
Twitter kullanıcılarının hashtag’i kullanarak attığı Tweet’ler takip edilip retweet edildi ve beğenildi. Kullanıcılardan gelen sorular yanıtlanarak proaktif ve interaktif bir iletişim yürütüldü.

teble_kadin_pagelike_03

İLK KEZ KULLANILAN SOSYAL MEDYA İLETİŞİM MODELİ

Bu cesur reklam filmi ayrıca sosyal medyadan içeriklerle desteklendi ve kullanıcılar da filmi izlemeye teşvik edildi. Başarılı ilerleyen kampanyanın Promoted Trend reklamları, First View’a yükseltildi.
Twitter’ın yeni kullanıma açtığı First View video reklam özelliği henüz finans sektöründe hiç değerlendirilmemişti. Bu kampanyayla gerçekleştirilen First View reklam modeli kullanımı ile TEB markası olarak Türkiye finans sektöründe bunu ilk kez gerçekleştiren marka olduk! First View kullanımı sayesinde finans sektöründeki standart “Promoted Trend” kullanımı sonuçlarının çok daha üstüne çıkıldı.

#KADINPATRONLAR TRENDING TOPICS’TE

Bilindiği üzere Türkiye’deki Twitter kullanıcılarının yüzde 65’i TV izlerken Twitter’da vakit harcıyor. Her 3 kişiden 2’si ise izlediği reklam ile ilgili tweet atıyor. Bu sebeple “Büyüyen Ekonomide Kadın Patronlar” reklam filmi bütün televizyon kanallarında saat 21.00’da yayına alındıktan sonra aynı gece saat 00.00’dan itibaren 1 gün boyunca #KadınPatronlar hashtag’iyle Trending Topics listesinde yer aldı.
Reklam içeriği hakkında konuşan güçlü Twitter kullanıcılarının tweet’leri retweet edildi. #KadınPatronlar hashtag’ini kullanan kişilerin tweet’leri beğenildi ve yine aynı hashtag ile sorular soran kullanıcılarla interaktif iletişim kuruldu, soruları cevaplandırıldı.

VE MUHTEŞEM SONUÇ…

Kadınların iş hayatındaki ve ekonomideki gücünü vurgulayan reklam filmi 3.096.803 görüntülenme aldı. Trending Topics listesinde yer alan #KadınPatronlar hashtag’i ise 4966 defa kullanıldı. Filmin yayınlanmasının ardından Trending Topics listesinde yer alınan gün boyunca 258 yeni takipçi kazanıldı, Twitter’ın örnek projesi seçildi.
Kendi sektöründe ilk olan First View kullanımı ile finans sektöründe standart Promoted Trend kullanımına göre 1.2x Trend Görüntüleme, 4.2x Video Görüntüleme ve 2.5x Tweet Görüntüleme artışı gerçekleşti. Türkiye’deki aktif Twitter kullanıcılarının yüzde 59’u erkek, yüzde 41’i kadın olmasına rağmen #KadınPatronlar hashtag’ini kullanarak tweet atanların yüzde 56’sını kadınlar oluşturdu.
Sektörün en inovatif bankalarından kabul edilen TEB olarak lansman ve tanıtım kampanyalarımızdaki bu büyük başarıdan da gururluyuz!

Bizi gururlandıran “Twitter’ın örnek projesi”ni aşağıdaki linkten de görebilirsiniz:
https://marketing.twitter.com/en_gb/success-stories/turkish-banking-service-takes-its-new-tv-ad-further-with-first-view.html