TEB Total Card

Türk Ekonomi Bankası Kart Pazarlama ve Ürün Geliştirme Bölümü olarak tüketicilerin beklentilerini ve ihtiyaçlarını tespit ederek her zaman yenilikçi çözümler ve ürünler sunmayı amaçlıyoruz. Bu vizyonumuz doğrultusunda akaryakıt sektörünün öncü kuruluşlarından TOTAL ile işbirliği yaparak Haziran ayında TEB TOTAL Card‘ı çıkardık.

TOTAL istasyonlarında akaryakıt ve otogaz alımlarında anında, sürekli yüzde 5 indirim sağlayan Türkiye’nin ilk akaryakıt kredi kartı olan TEB TOTAL Card, bu özelliği ile tüketicilerin akaryakıt ve otogaz harcamalarında önemli miktarda tasarruf etmelerini sağlıyor. Şuan kart pazarında koşulsuz, şartsız, sürekli ve anında bireysel kullanıcıya bu oranda indirim veren başka bir kredi kartı yok. Dolayısıyla proje müşterilerimiz tarafından da oldukça ilgi görüyor.

TEB Total Card‘ı piyasada süregelen akaryakıt kampanyalarıyla kıyasladığımızda sağladığı avantajı çok daha net görebiliyoruz. Süregelen dönemsel akaryakıt kampanyalarında alt işlem tutar ve adet sınırı bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse en az 100 tl’lik üç adet işlem yapıldığı takdirde puan kazanılmaktadır. Pek çoğunda bu puanlar bir süre sonra kullanılamadan geri alınmaktadır, geri alınmasa dahi yalnızca puan harcaması yapılabilen yerlerde yeni bir alışveriş yapılırken kullanılabilmektedir. Oysa ki Teb Total Card ile alt işlem tutar veya adet sınırı olmaksızın Total istasyonlarındaki her akaryakıt işlemine % 5 indirim verilmektedir, üstelik bu indirim anında, sürekli ve geri alınmamak üzere verilmektedir. Örneklemek gerekirse müşteri 5 TL’lik akaryakıt alsa da 500 TL’lik akaryakıt alsa da % 5 indirime hak kazanmaktadır. Özellikle alt işlem sınırını yakalayamadığı için kampanyalardan yararlanamayan ve bugüne kadar bankaların ihmal ettiği otogaz kullanıcıları için Teb Total Card’ın vazgeçilmez olacağını düşünüyoruz. Tüm akaryakıt türlerinde TEB Total Card sahibi bir müşterimiz basit bir hesapla yılda 480 TL’ye kadar tasarruf sağlayabilir, veya ayda iki depo benzin alıyorsa yılda bir defa depoyu bedavaya fulleyebilir. Ayrıca indirim olarak verildiği için müşterinin ekonomisini puana göre daha net ve somut olarak desteklemektedir.

TEB TOTAL Card aynı zamanda Bonus Card‘ın tüm özelliklerine sahip, asistans hizmetleri ile de otomobil kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor. Araba kiralama, lastik değiştirme, aracın çekilmesi, transfer hizmetleri, maddi hasarlı trafik kazası tespiti, profesyonel sürücü desteği ve periyodik araç trafik muayene organizasyonu bu hizmetler arasında yer alıyor. Ayrıca TEB TOTAL Card ile araç kiralama, navigasyon cihazları, araç bakımı, boya koruma sistemleri gibi otomobil ile ilgili ürün ve hizmetlerde de yüzde 40’a varan indirim sağlıyor.

TEB TOTAL Card, iki kurum arasında Nisan ayının sonunda imzalanan anlaşmanın ardından iki ay gibi kısa bir sürede hayata geçti. TEB TOTAL Card projesinde 6 ayrı proje ekibi çalıştı ve 60’dan fazla toplantı ve yoğun çalışma temposu ile 2 ayda proje tamamlandı. İlk ayda 40.000 kişi TEB TOTAL Card sahibi olarak yeni müşterilerimiz oldu ve bu sayede hedeflerimizin üzerinde bir gerçekleşme yakaladık.

TOTAL, dünyanın beşinci en büyük uluslararası petrol ve gaz şirketi ve Türkiye’de 1992 yılından beri yaklaşık 500 servis istasyonu ile ülkenin % 75’ini kapsayan bir alanda faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye’de kalite kültürüne ve büyüme hedefine sahip, ortak hedefleri olan iki firmanın ortaya koymuş olduğu TEB TOTAL Card müşterilerimizden yoğun talep görüyor.

Hasan Erdal
TEB Kart Pazarlama ve Ürün Geliştirme Yöneticisi

Video : TEB Total Card kamera arkası