Ana SayfaBizden HaberlerStars of İstanbul

Stars of İstanbul

UNICEF Türkiye adına düzenlenen ve ilköğrenimini tamamlayamamış yüzlerce çocuğumuza okul kapısını açacak Stars of İstanbul açık hava sergisine TEB Yıldız Heykeli olarak biz de destek veriyoruz.

İstanbul’un önemli noktalarını “Yıldız” heykelleriyle donatan ve bankamız dahil toplam 76 markanın destek verdiği bu açık hava sergisi, 30 Kasım’a kadar devam edecek.

Sayısıyla değeri, parlaklığıyla umudu, hareketiyle iyi dilekleri, formuyla birlikteliği, yüklendiği diğer anlamlarıyla da yüceliği, aydınlığı, büyüklüğü anlatan yıldızın tasarımcısı Aziz Sarıyer. Ülkemizde endüstriyel tasarım deyince ilk akla gelen isimlerden biri olan Sarıyer’in tasarladığı yıldız formu 180 x 180 cm boyutunda. Ünlü sanatçıların elinde şekilden şekile renkten renge bürünen 120 yıldız, Nişantaşı’ndan Taksim’e, Ortaköy’den Bağdat Caddesi’ne İstanbul’un en işlek mekanlarında yer alıyor. Yıldızları tasarlayan ünlü sanatçılar arasında ise Günseli Kato, Zeynep Fadıllıoğlu, Devrim Erbil, Türkan Şoray, İsmail Acar, Ayşe Kulin, Burhan Doğançay gibi isimler yer alıyor.

TEB Yıldız Heykeli

Seramik sanatçısı Deniz Toraman’ın tasarladığı ve “Yaşamın Özündeki SIR” ismini taşıyan “TEB Yıldızı”mız ise Kanyon Alışveriş Merkezi’nde sergileniyor. Logomuzun üç boyutlu yorumunun da yer aldığı yıldızımız, 300’e yakın beyaz seramik kuş ile kaplı.

Sosyal sorumluluk bilincini pekiştirmeyi hedefleyen projede satın alınan her yıldız ile 100 çocuğun eğitimine katkı sağlanıyor. Sanatın halkla buluşmasını sağlayan projenin hedeflerinden biri de organizasyonun tüm Türkiye ve yurtdışında da duyulmasını sağlamak, diğer dünya şehirlerinde düzenlenmesini mümkün kılarak UNICEF Türkiye için global bir organizasyon başlatmak.

Sergi süresince devam edecek bir de SMS kampanyası mevcut. Hem beğendiğiniz yıldızları desteklemek hem de gönderdiğiniz SMS’lerle UNICEF’e 10 TL bağışta bulunmanız mümkün. Kısa mesajlarınızı tüm operatörlerden (“Star” boşluk “yıldızın numarası”) yazarak 3005’e gönderebilirsiniz.

Birleşmiş Milletler ile UNICEF’in ‘2015’e kadar Temel Eğitimsiz Çocuk Kalmasın’ hedefine öncülük etmek için kurgulanan projeden elde edilen gelir de UNICEF Türkiye’ye aktarılacak.

Aslı Ayşen Aydın