Ana SayfaBizden HaberlerTEB’le İstanbul’da Çifte Tenis Şöleni!

TEB’le İstanbul’da Çifte Tenis Şöleni!

Türkiye, 18 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında iki hafta üst üste düzenlenecek TEB BNP Paribas İstanbul Cup ve TEB BNP Paribas İstanbul Open ile tenis şölenine hazırlanıyor.

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) isim sponsorluğunda ve Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) katkılarıyla Garanti Koza Arena’da düzenlenecek TEB BNP Paribas İstanbul Cup ile 18-24 Nisan tarihlerinde kadın tenisinin yıldızları, 25 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde TEB BNP Paribas İstanbul Open ile dünyanın önde gelen erkek tenisçileri şampiyonluk mücadelesi verecek. İki hafta boyunca sürecek turnuvalarla Türkiye’de tenis şöleni yaşanacak.

İSTCup1

Serena Williams, Maria Sharapova gibi en güçlü kadın raketlerin şampiyonluk mücadelesi verdiği TEB BNP Paribas WTA Chapionships de dahil olmak üzere 2005 yılından bu yana kadın tenisinin en önemli serisi WTA’e ev sahipliği yapan Türkiye bu yıl ki TEB BNP Paribas İstanbul Cup ile başta Caroline Wozniacki olmak üzere dünyaca ünlü kadın tenisçileri ağırlayacak.

Geçtiğimiz yıl ilk kez ülkemizde düzenlenen ATP World Tour 250 turnuvası TEB BNP Paribas İstanbul Open, bu yıl da erkek tenisinin dünyaca ünlü raketlerini ağırlayacak.

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Binark, Turnuva Direktörü Stefan Tzvetkov ve Milli Tenisçi Marsel İlhan’ın katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısına Caroline Wozniacki de sürpriz bir şekilde katıldı. Hologram teknolojisinin desteğiyle toplantıya katılan ünlü tenisçi, tekrar İstanbul’a geleceği için çok mutlu olduğunu söyledi. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Wozniacki, ardından Marsel İlhan ile gerçekleştirdiği minik bir tenis gösterisiyle katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Ümit Leblebici: “ Popüler branş tenis ”

“Bu yıl 18 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında, iki hafta üst üste tenisseverlerle buluşacak olan TEB BNP Paribas İstanbul Cup ve TEB BNP Paribas İstanbul Open’a ismimizi vermekten gurur duyuyoruz” diyen TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici; “Banka olarak 6 yıldan bu yana ülkemizde tenise destek veriyoruz. Bu kapsamda, ilk olarak 2011’de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TTF’nin ülkemize kazandırdığı dünyanın en prestijli kadın tenis turnuvalarından WTA Championships’e adımızı verdik. Üç yıl boyunca TEB BNP Paribas WTA Championships’te elde ettiğimiz deneyimi 2014 yılında TEB BNP Paribas İstanbul Cup’a taşıdık. Yine geçtiğimiz yıl bankamız sponsorluğunda erkek tenisi ATP World Tour 250’nin ilk kez Türkiye’de düzenlenmesini sağladık. Bu yıl ise bu iki turnuvayı iki hafta üst üste tenis severlerle buluşturmaya ve tenis heyecanını yine ülke gündemine taşımaya hazırlanıyoruz. Tenisin ülkemizde en sevilen sporlar arasına girmesine ve popüler bir branş haline gelmesine katkıda bulunan bu önemli uluslararası turnuvaların bankamızın isim sponsorluğunda düzenlemekten gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

TTF ile 6 yıldan bu yana birlikte çalıştıklarını ifade eden Leblebici; “Bundan sonra da Federasyon ile işbirliğimizi farklı boyutlarda tenis severlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Ana sponsoru olduğumuz Federasyon ile birlikte tüm illeri tek tek gezerek 7’den 70’e her kesimle buluşturduğumuz Sokak Tenisi etkinliklerimize öncelik vermeyi sürdüreceğiz. Önümüzdeki dönemde Sokak Tenisi’ne de farklı boyutlar getirerek devam edeceğiz. Ayrıca stratejik ortağımız BNP Paribas’ın geçen sene lansmanını yaptığı We Are Tennis Fan Academy’yi TEB BNP Paribas İstanbul Open sırasında Türkiye’de gerçekleştireceğiz. Fan Academy ile tenisin ne kadar büyük bir coşkuyla seyredilebileceğini Türkiyeli tenis severlerle birlikte göstereceğiz” diye konuştu.

İSTCup2

Cengiz Durmuş: “Amacımız tenis sporunun yaygınlaşması”

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ise şunları söyledi: “Ortak amacımız olan tenis sporunun ülkemizde daha da çok yaygınlaşması, daha çok lisanslı sporcuya sahip olmamız ve bu tenisçilerin ileride dünya tenisinin en üst sıralarında yer almaları. Nisan ayında düzenleyeceğimiz TEB BNP Paribas İstanbul Cup ve TEB BNP Paribas İstanbul Open  turnuvaları ile bu amacımıza daha da yakınlaşacağımıza inanıyorum” dedi.

İSTCup3