Ana SayfaBizden HaberlerTenis Festivali Sürprizlere Sahne Olacak

Tenis Festivali Sürprizlere Sahne Olacak

Tenisin efsane isimleri Martina Hingis ve Pat Cash’in Eylül ayında İstanbul’da gerçekleşecek buluşmasında tenisseverleri birçok sürpriz bekliyor.

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) organizasyonuyla, Türkiye Tenis Federasyonu (TFF) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçen “TEB BNP Paribas Tennis Stars” etkinliğinin tanıtımı Mayıs ayında yapılmıştı. Kamuoyunda büyük heyecan yaratan etkinlik çerçevesinde tenisseverleri eğlenceli bir organizasyon bekliyor.
TEB Marka ve İletişim Direktörü Zeynep Demirkol, TEB BNP Paribas Tennis Stars’ın, TEB’in stratejik ortağı BNP Paribas’ın yurtdışındaki Show Down organizasyonlarından ilham alınarak ve farklılaştırarak oluşturulduğunu ifade ederek, Eylül ayında İstanbul’da adeta tenis şöleninin yaşanacağını belirtti. Demirkol, “Halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında, Caddebostan sahilde geniş bir alan içinde kurulacak yaklaşık bin 500 kişinin katılabileceği tenis kortunda dünyaca ünlü efsanevi raketler, başarılı Türk tenisçilerle karşılaşacak. Bir festival havasında planladığımız TEB BNP Paribas Tennis Stars’da gün boyunca etkinlikler, ikramlar ve Sokak Tenisi gibi birçok aktivitenin yanı sıra sürprizlerimiz de olacak. Bu bağlamda TEB BNP Paribas Tennis Stars Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyor. Organizayonda başarılı tenisçilerimiz Çağla Büyükakçay ve Marsel İlhan da korta çıkacak; tenisle dolu festivalin bir parçası olacaklar. Böylece tenis tutkunları hem efsane isimler hem de Türkiye’nin en başarılı oyuncuları ile bir araya gelme şansını yakalayacak” diye konuştu.

“TENİSE DESTEK TOPLUMA KATKI DEMEK”

Demirkol, bu etkinlikle hem ülkemiz tenisine hem de İstanbul’a katkı sağlamayı hedeflediklerini vurgulayarak, “TEB olarak yaklaşık altı yıldan bu yana tenise odaklandık. Ülkemizde tenisin gelişmesi ve geniş kitleler tarafından tanınıp sevilmesi adına gerek sponsorluklar gerekse düzenlediğimiz etkinliklerle çok yönlü çalışmalar yapıyoruz. Tenise yatırımla sadece TEB markasına değil, topluma da katkı sağladığımıza inanıyoruz. TEB BNP Paribas WTA Championships ile başlayan, TEB BNP Paribas İstanbul Cup ve TEB BNP Paribas İstanbul Open ile devam eden tenis işbirliğimiz; bu yeni etkinlik ile çok daha farklı bir boyut kazanıyor” dedi.
Geride bıraktığımız ay içinde TEB ve TTF ile yürütülen İstanbul Spor A.Ş. ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğini de alarak başlatılan organizasyon TEB BNP Paribas Tennis Stars’ın toplantısı çerçevesinde ülkemizi ziyaret eden efsanevi tenisçiler Martina Hingis ve Pat Cash, TTF Başkanı Cengiz Durmuş ve İstanbul Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar’ın da katıldığı toplantı ile organizasyonun tanıtımını gerçekleştirmişti.