Ana SayfaBizden HaberlerTüm bankacılık talimatları artık TEB ile cebinizde

Tüm bankacılık talimatları artık TEB ile cebinizde

Kimilerine göre bir nimet, kimilerine göre bir eziyet ancak şu bir gerçek ki, cep telefonları artık vazgeçilmez bir alet…

Hep bir yerlere yetişme ihtiyacı içinde olduğumuzdan, farkında olmadan tüm hayatımızı cep telefonları ile yönetiyoruz. Maillerimizi onunla okuyor, randevularımızı ona kaydediyor, kafamıza takılan soruları cep telefonumuzdan internet aracılığı ile araştırıyor, gazetemizi cebimizden okuyoruz.

Mobil iletişim öncelikle günlük yaşamımız için vazgeçilmez oldu, artık iş hayatımızı da ele geçirdi. Cep telefonları bir lüks değil, ihtiyaç haline geldi. Durum böyle olunca iş dünyası için geliştirilen yeni ürünler de cep telefonları etrafında gelişiyor.

TEB olarak biz de doğal olarak bu gelişmeleri takip etmek ve her zamanki gibi “Yeni ve İlk” olma arzusuyla “Mobil-ink” ürününü geliştirdik. Nakit Yönetimi Bölümü’nün genel prensibi “Müşterinin İhtiyaçlarını Belirle” ilkesiyle, uzun zamandır hizmet verdiğimiz Adidas Spor Malzemeleri’nin ihtiyaçlarını dinleyip, göz önünde bulundurarak, tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bu ürünü hayata geçirdik.

Artık müşterilerimiz Mobil-ink ile tüm bankacılık işlem talimatlarını, onlar için oluşturduğumuz WEB tabanlı bir iş akış portalı içinde hazırlayabiliyor; sistem dahilinde tanımlanmış yetki derecelerine göre, talimatları bir akışla ilerletip, elektronik olarak onaylayarak, TEB‘e ulaştırabiliyorlar. Ürünümüz aynı zamanda cep telefonundan talimat görüntüleme ve imzalama olanağı sağlayan ”tek” ürün olma özelliği taşıyor.

“Tek” ürün olma özelliği olması çok keyifliydi ancak Hazine ve Nakit yönetimi ürünleri ile ilgili uluslararası alanda yayıncılık yapan, “Treasury Today” tarafından düzenlenen Adam Smith Awards yarışmasında, ”Mobil-ink” ürünüyle ”One to Watch” kategorisinde birincilik ödülü almak ayrı bir mutluluk kaynağı oldu.

Kazanılan ödülü sahnede, Nakit Yönetimi adına Melis Tosun Arslan, Adidas adına Neslihan Yakal alırken, masamızda bize katılan BNP Paribas adına ödül almaya gelen meslektaşlarımız ve  izleyici olan biz TEB’liler gururla bu sahneye şahit olduk.

Global ticaretin dev oyuncu firmaları ve bankaları arasında bankamızın da sahnede yer alması; Türk teknolojisinin, bankacılık sisteminin ve elbette TEB’in nasıl hızla yol aldığının en güzel kanıtı.

Bu ödül, hedeflerimizi global dünya standartlarında oluşturmamız için bir örnek ve amaç olacaktır, artık hedefimiz “Daha küçük bir dünya daha büyük bir TEB.”

Nice başarılara imza atmamız dileğiyle…

Sinem Saruhan
Nakit Yönetimi Pazarlama ve Satış Yönetmeni