Ana SayfaBizden Haberler‘Türkiye Başkanlığında G20 Gündemi’ konferansında G20’nin odağındaki konular tartışıldı

‘Türkiye Başkanlığında G20 Gündemi’ konferansında G20’nin odağındaki konular tartışıldı

Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) tarafından düzenlenen ve Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) sponsorları arasında yer aldığı “Türkiye Başkanlığında G20 Gündemi” konferansı 8 Şubat Pazar günü Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Konferansın ilk gününde BNP Paribas Yönetim Kurulu Başkanı Jean Lemierre’in yönetiminde ‘Büyümeyi canlandırmak, eşitsizliği azaltmak’ konulu bir panel gerçekleştirildi.

Hükümet temsilcileri, merkez bankaları ve banka temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen konferansın ikinci gününde ise TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici ‘Finansal Globalizasyon’ konulu panele konuşmacı olarak katıldı. Türkiye’nin serbest ekonomiye geçmesiyle birlikte ülkemizdeki KOBİ’lerin dünyaya açılmalarına destek olduklarını ifade eden Leblebici şunları söyledi: “TEB olarak, ülkemizde KOBİ Bankacılığı’nı en iyi yapan bankalardan biriyiz. KOBİ’lere TEB KOBİ Akademi, TEB KOBİ Danışmanları, TEB KOBİ TV gibi finansal olmayan hizmetlerimizle destek oluyoruz. KOBİ’lerimize büyümenin, karlılığın, verimliliğin ve dünyaya açılmanın yollarını ücretsiz olarak gösteriyoruz, ihtiyaç duydukları konularda bilgi ve danışmanlık desteği sağlıyoruz. Finansal ve finansal olmayan tüm çalışmalarımızla KOBİ’lerimizi yurtdışı pazarlara açılmaya yüreklendiriyor, mevcut faaliyetlerini de artırmalarına destek oluyoruz”.

İki gün boyunca süren konferans kapsamında, G20 ülkelerinin katılımıyla sonbaharda Türkiye’de düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi’nin gündemindeki konular detaylı bir şekilde ele alındı.