Ana SayfaBizden HaberlerÜmraniye’deki çocuklar 23 Nisan’ı TEB Çocuk Şenliği ile kutladı

Ümraniye’deki çocuklar 23 Nisan’ı TEB Çocuk Şenliği ile kutladı

Sorumlu Bankacılık anlayışıyla hareket eden Türk Ekonomi Bankası (TEB), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasını, ilköğretim öğrencilerini misafir ettiği TEB Çocuk Şenliği ile kutladı. Şenlik kapsamında çocuklar bir yandan TEB Aile Akademisi kapsamında finansal okuryazarlık eğitimi alırken bir yandan da sokak tenisi ile keyifli vakit geçirdi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İstanbul Ümraniye’de bulunan genel müdürlük binası TEB Kampüs’te TEB Çocuk Şenliği düzenledi. Ümraniye’de okuyan 100 kadar ilköğretim öğrencisini ağırlayan TEB, çocuklara genel müdürlük binasını gezdirerek bankacılık sektörünü anlattı, TEB Aile Akademisi kapsamında finansal okuryazarlık eğitimi verdi. TEB iki yıldan bu yana tüm Türkiye’de düzenlediği Sokak Tenisi etkinliğini de çocuklar için TEB Kampüs’e taşıdı. Çocuklar çeşitli aktivitelerle eğlenirken Sokak Tenisi ile de raket ve kortlarla buluştu.

Sorumlu Bankacılık anlayışıyla hareket eden TEB düzenlediği TEB Çocuk Şenliği ile bulunduğu çevreye ve çocuklara katkı sağlamayı amaçlıyor. TEB Çocuk Şenliği’nde çocuklara seslenen TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici; “TEB olarak çocuklarımızı iyi bir geleceğe hazırlamak için iki konuya yatırım yapıyoruz; bu konulardan biri önemli bir spor dalı olan tenis, diğeri ise finansal okuryazarlık. TEB Aile Akademisi ile finansı, ekonomiyi, tasarrufu anlatarak ve sağlıklı bütçe yapmanın yollarını göstererek siz çocuklarımız da dahil olmak üzere herkesi finansal okuryazar yapmak istiyoruz. Siz çocuklarımızın finansal okuryazar olması kadar sağlıklı, sporsever bireyler olmasını da çok önemsiyoruz. Biz TEB olarak tenis sporunu destekliyor ve düzenlediğimiz etkinliklerle siz çocuklarımızı da tenisle buluşturuyoruz. Amacımız sizlerin arasından dünya çapında tenisçiler çıkarmak” dedi.

TEB Aile Akademisi ile 15 bin çocuğa ulaştı

Finansal okuryazarlık düzeyini artırarak tasarruf bilincinin yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla ‘Ekonomi ailede başlar’ anlayışıyla hayata geçirilen TEB Aile Akademisi ile bugüne kadar 120 bine yakın kişiye ulaşıldı.

Bütçesini sağlıklı yöneten, parasını doğru harcayarak birikim yapabilen nesiller yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla TEB, TEB Aile Akademisi ile İstanbul, Ankara, Konya, Adana, Batman, Maraş, Denizli, Bursa, İzmir, Antalya ve Isparta’da 44 okulda düzenlenen özel eğitimlerle bugüne kadar 15 bin çocuğa ulaştı. Çocuklara para kavramı, hedef koyma, bütçe planlama,harçlık yönetimi ve tasarruf eğitimleri verildi.

TEB, www.tebcocuk.com adresi üzerinden de TEB Çocuk ile 6-12 yaş arasındaki çocuklara ulaşarak eğlenceli eğitim modülleri ve oyunlarla  ekonomi ile ilgili terimleri öğretiyor, tasarruf bilinci aşılamaya çalışıyor. İnternet sitesi üzerinden bugüne kadar 258 bin kişiye ulaşan TEB Çocuk’un iPad uygulaması ise 17 bin kez indirildi. TEB Çocuk’un okullarını ziyaret etmesini isteyenler www.tebcocuk.com üzerindeki iletişim formunu doldurarak talepte bulunabiliyor. TEB Çocuk, Türkiye’nin her köşesinde öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

Doğan Egmont grubu ile de ortak bir proje geliştiren TEB, çocuklarının geleceği için Marifetli Hesap açan ailelere çocukları için temel finansal kavramları öğreten Para Kulübü serisinden kitap hediye ediyor. TEB’in katkılarıyla hazırlanan Para Kulübü Serisi, zor gibi görünen ama yaşamımızın parçası haline gelen finansal kavramları gerçek yaşamdan alınan örnekler, kısa öyküler ve renkli görseller eşliğinde anlatıyor.

TEB, Çocuk Şehri Minopolis’te

Son olarak TEB, 23 Nisan’da Marmara Forum AVM’de açılacak, sadece çocukların yaşadığı eğitici ve eğlenceli çocuk şehri Minopolis’in katılımcı markalarından biri oldu. 4-12 yaş arasındaki çocukların meslekler ve mesleklerin gereklilikleri hakkında uygulamalı olarak bilgi edinecekleri eğitici ve eğlenceli bir çocuk şehri olan Minopolis’te 23 Nisan’dan itibaren şubesiyle yer alacak olan TEB, finansal okuryazarlık kapsamında çocukların uygulamalı olarak bankacılık mesleğini yakından tanımalarına destek olacak.

IMG_5161

Fotograf (2)

TEB Çocuk Şenliği

Fotograf (18)

Fotograf (14)

Fotograf (17)

Fotograf (12)

Fotograf (13)

Fotograf (5)

Fotograf (8)

Fotograf (10)

Fotograf (4)

Fotograf (1)