Ana SayfaYaşamÜnlü Çiftlerin Binlerce Dolarlık Düğün Pastaları! 1 Milyon Dolarlık Düğün Pastasını Gördünüz Mü?

Ünlü Çiftlerin Binlerce Dolarlık Düğün Pastaları! 1 Milyon Dolarlık Düğün Pastasını Gördünüz Mü?

Prenses Diana ve Prens Charles’ın 40 bin dolarlık “Kraliyet Düğünü” pastasından Dubai’deki evlilik fuarında sergilenen 1 milyon dolarlık düğün pastasına, en görkemli düğün pastaları…

Dünyanın dört bir yanından şatafatlı düğün törenleri denilince akla “Kraliyet Düğünleri” geliyor. Ünlü modacıların elinden çıkan gelinlikler, nedimelerin kıyafetleri, davetiyeler, kısacası hiçbir masraftan kaçınılmayan düğün organizasyonu günlerce konuşuluyor. Binlerce dolarlık düğün pastaları da manşetleri süslüyor. “Bu kadar yüksek harcama yapılması ne kadar mantıklı?” diye bir sorunun akla gelmemesi mümkün değil! Ama şunu eklemekte fayda var: Bu düğün pastalarının bir dilimi bile daha sonra açık artırmada satılıyor ve elde edilen gelir hayır kurumlarına bağışlanıyor.

Öncelikle çok yeni bir haberle başlayalım. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenen evlilik fuarındaki “Bride” (Gelin) adı verilen düğün pastası, kraliyet düğünlerinin masraflarını bile katladı! “Gelin” adı verilen bu pasta, tam 1 milyon dolar… “Dünyanın en pahalı düğün pastası” olarak lanse edilen bu pasta, İngiliz tasarımcı Debbie Wingham imzasını taşıyor. Bir gelin görünümündeki pasta, 182 cm boyunda ve 120 kg ağırlığında. Yapımında bin yumurta, 20 kg çikolata ve 50 kg şekerlenme kullanıldığını da ekleyelim. El emeği göz nuru! Pastadaki beş bin çiçeğin dizilmesi bile 10 gün almış.

Bir Dilimi Saklandı

Prenses Diana ve Prens Charles’ın düğün pastası, o günün şartlarına göre çok gösterişliydi ve 40 bin dolara mal olmuştu. Krem peynirli şekerlemeyle kaplı bu meyveli pastanın bir dilimi, açık artırma için saklanmıştı. Hala yenilebilir olduğu söyleniyordu ama yememekte fayda var!

Prenses Diana ve Prens Charles’ın daha sonra bir dilimi açık artırmaya çıkarılan düğün pastası.

Kate Middleton ve Prens William’ın düğün pastası ise 78 bin dolar değerindeydi. Fiona Cairns ve 50 kişilik pastacı/ tasarımcı ekibinin hazırladığı pastanın tamamı yenilebilir malzemedendi. Farklı ülke ve inançları temsil etmesi için üzerinde 900 farklı çiçek parçası yer alıyordu. Prens William ve Kate Middleton’ın kraliyet düğünü için hazırlanan bu pasta, sekiz katlıydı.

Ünlü oyuncular Michael Douglas ile Catherine Zeta Jones’un düğün pastası, diğerlerine göre biraz mütevazı! 2000 yılında New York’ta evlenen ünlü çiftin düğününde, 10 katlı vanilya ve kaymakla oluşturulan bir düğün pastası vardı. Sylvia Weinstock’un elinden çıkan bu düğün pastası, altı metre boyunda ve şekerden binlerce çiçekle süslüydü. Maliyeti ise 7 bin dolardı.

Bir milyon dolarlık, “Bride” (Gelin) adı verilen düğün pastası.

ABD Başkanı’nın Düğün Pastası

ABD Başkanı Donald Trump ve First Lady Melania (Knauss) Trump’ın düğünü de çok konuşulmuştu. Pasta şefi Cedric Barbarat, pastayı 3 bin adet buz beyazı gül ile kaplamıştı. Bir buçuk metre boyundaki muhteşem pastanın maliyeti, 20 bin dolardı.

ABD Başkanı Donald Trump ve First Lady Melania Trump’ın düğün pastası.

TV ve şov yıldızı Kim Kardashian’ın düğün pastası mütevazı olabilir mi? Tabii ki hayır! Bir önceki evliliğinden söz ediyoruz. NBA yıldızı Kris humphries ile evlenen Kadrashian, tasarımcısı Patrick Hansen’i seçmişti. Sekiz metrelik pasta, yaklaşık 6 yüz kilo ağırlığındaydı! Pastanın maliyeti, 20 bin dolardı.

Kim Kardashian’ın önceki eşi Kris Humphries ile düğün pastası. 20 bin dolar değerindeydi.

Bir diğer manşetleri süsleyen pasta da Liza Minelli ve David Gest’in düğününden… 12 katlı pasta, siyah ve kırmızı desenliydi. 12 kat boyunca, gümüş yapraklı şeritlerin yanı sıra kırmızı ve mor güller de kullanılmıştı ve maliyeti ise yaklaşık 40 bin dolar civarındaydı.

Liza Minelli ve David Gest’in düğün törenlerinden… En gösterişli düğün pastalarından.