Ana SayfaBizden HaberlerYeni İş Modelleri Dünya Çapında Sınır Tanımıyor

Yeni İş Modelleri Dünya Çapında Sınır Tanımıyor

Yanınızda kocaman bir çanta taşımak istemiyorsunuz ama cüzdanınıza da ihtiyacınız var…

Artık “wallets 2 wear” sayesinde ihtiyacınız olan kimlik kartı ve paraları ceplerinize tıkmak zorunda değilsiniz.

Hem bayanlar hem de erkekler için tasarlanmış şık cüzdan bileklikler bu derde bir son veriyor.

Dışarıdan bakıldığında normal bir bileklik gibi görünen tasarımın arka tarafında kredi kartı ve kimliklerin sığacağı büyüklükte bir gözü bulunuyor. İstenilen kartlar burada taşınarak, kullanılacağı zaman pratik bir şekilde çıkartılabiliyor.

Wallets 2 wear’in güzel bir özelliği daha bulunuyor. Bileklikler cüzdan olma özelliklerini göstermeden kullanılabildiği için, hırsızlık riskini de azaltmış oluyor. Bu şekilde bu küçük tasarım kullanıcılarına hem rahat, hem şık hem de güvenli olma şansı sunmuş oluyor.

Moda, kendine yeni iş modelleri yaratıyor. Artık eskiyen kot pantolonlarınızı atmak ya da terziye tamir ettirmek yerine yeni bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Alman “Dead Jeans” markası, eskiyen kot pantolonların arka ceplerinden şık görünüşlü cep telefonu kılıfları üretiyor. Her çeşit telefon için dizayn yapılabiliyorken, ceplerin firmaya gönderilmesi yeterli oluyor. Özellikle gençlerin tercih ettiği kılıflar hem kullanım kolaylığı sağlıyor hem de kullanan kişinin tarzını yansıtmış oluyor.

Eskimiş kıyafetlerden yeni kullanım alanları yaratmak sadece bununla da sınırlı kalmıyor. Eski deri ceketlerden çantalar, eski kazaklardan yumuşak oyuncaklar yapan firmalar bulmak da mümkün…

Sağlıklı beslenmeye ve dolayısıyla organik ve doğal gıdalara verilen önemin artması yeni iş modellerinin ortaya çıkmasına neden oluyor. İnsanların ne yiyip içtiklerine verdikleri önemin artması ile birlikte, sağlıklı yaşam için değişik fikirler de hayata geçiyor.

Bunlardan bir tanesi de Amerika’daki müşterilerin bu ihtiyaçlarını gidermek için ortaya çıkmış bir ortaklık… Harvest Mark’ın The Kroger Company ile ortaklığı sonucunda markete giden müşteriler aldıkları ürünler hakkında her türlü detay bilgiye sahip olabiliyorlar. Bu uygulama Amerika’nın 31 eyaletinde geçerli.

Uygulama ise oldukça basit. Ürünlerin üzerinde bulunan 16 rakamlı kod ve iPhone’a yüklenen program sayesinde müşteriler, ürünlerin ne zaman ve kim tarafından üretildiği, nasıl ve ne zaman paketlendiği ve nasıl korunması gerektiği gibi detay bilgilere sahip olabiliyorlar. Özellikle, sağlıklı yaşama önem veren müşteriler için vazgeçilmez bir uygulama olmaya aday olması kaçınılmaz görünüyor.

Web Sitesi: http://springwise.com/weekly/2010-10-27.htm

Gözde Soykan
TEB Grup İnovasyon Yönetmeni