Ana SayfaBizden HaberlerYeni TEB Yeni Hayat, Tek Marka Yeni Şubeler

Yeni TEB Yeni Hayat, Tek Marka Yeni Şubeler

Yeni TEB Yeni Hayat, Tek Marka Yeni Şubeler!

TEB ve Fortis, TEB markası altındaki birleşme sürecini resmen tamamladı. Bu sürecin en önemli ayaklarından biri de, Fortis orijinli şubelerin TEB şubesine dönüşümünü kurgulamak ve hayata geçirmekti. Bu kapsamdaki marka dönüşüm süreci de Ocak 2011’de başladı ve Şubat 2011 itibariyle tamamlandı. Bu tarihten sonra ise şube bazında gerekli düzenlemeler yapıldı.

Kısa zamanda çok iş!

Birleşme ile birlikte şube sayısı 600’ü aşan Yeni TEB, şube dönüşümlerini iki ana adımda gerçekleştirdi. İç mekan ve dış cephe değişimleri olarak kurgulanan bu dönüşümün, 2 ay gibi oldukça kısa bir sürede tamamlanması da “kısa zamanda çok iş” başarısını vurgular nitelikte…

Değişime giren şubelerin iç mekanlarında vezne arkasında bulunan “bulut panolar”, “yıldız panolar” ile değiştirildi. Şubeler içinde yer alan ve Fortis markasını taşıyan tüm basılı malzemeler çıkartıldı ve TEB markalı basılı malzemelerin konulacağı yeni posterlikler takıldı. Şube içinde bulunması gereken poster, broşür, zorunlu belgeler gibi tüm basılı malzemeler de TEB markası taşıyan eşleri ve karşılıklarıyla değiştirildi. Şube dış cephelerinde ise, Fortis alınlık panoları TEB alınlık panoları ile değiştirildi. Alınlık panolarının 21 Mart 2011 ana lansman gününde açılacağı planıyla da, o zamana kadar geçen süre için yeni alınlık panoları Fortis logolu alınlık brandası ile kaplandı. Şubelerin dış cephesine bakan ışıklı panolar da TEB ışıklı pano görsellerinin ölçülerine uygun olarak yenilendi.

Şubeler dönüşümü sergilemeye hazır!

19 ve 20 Mart tarihlerine denk gelen Cumartesi ve Pazar günlerinde de 2 günlük hızlı bir operasyon ile, şubelerin yeni yüzü açığa çıkartıldı. Bu operasyonda müşterilerine Yeni TEB olarak “merhaba” diyecek şubelerin, Fortis logolu brandaları sökülerek, TEB alınlık panoları sergilenmeye başlandı.

Büyük Gün 21 Mart!

Plan, program, zaman, aksiyon, hız, tempo…! Tüm parçalarıyla birleşme operasyonunun en büyük adımlarından birini oluşturan şube dönüşüm projesi tamamlanarak, süreçteki başarılardan birinin altına daha imza atıldı. Marka ve İletişim Grubu, İnşaat ve Emlak Departmanı ile Şube Açılış ve Planlama ekiplerinin yoğun bir şekilde çalışarak bitirdikleri proje sayesinde, şubeler 21 Mart 2011 Pazartesi gününden itibaren müşterilerini Yeni TEB olarak karşılamaya başlıyor.

İletişim&Marka Grubu