Ana SayfaBizden HaberlerYeni TEB Yeni Hayat

Yeni TEB Yeni Hayat

Türk bankacılık tarihinin dönüm noktalarından birine başarıyla imza attık. Aynı ölçekte iki önemli bankayı başarılı bir şekilde birleştirdik. Bu nedenle geçtiğimiz yıl bankamız Türk Ekonomi Bankası (TEB)  için hiç de sıradan bir yıl olmadı. Bu yıl da olmayacak.

Yeni TEB’in gücünü bugünden sonra daha iyi göreceğiz ve gücümüzü tüm faaliyet alanlarımıza yansıtacağız. Önümüzdeki dönemde TEB artan bir hızla büyürken, TEB markasını bu kadar benzersiz kılan iki önemli niteliğimizi, yani etik değerlere bağlılığımızdan ve mükemmeliyetçilik kültürümüzden taviz vermeyeceğiz. 3S diye tanımladığımız Sağlamlık, Saydamlık, Saygınlık değerlerimizi koruyacağız. Müşterilerimiz, rakiplerimiz ve kamu kurumları nezdinde TEB markasının büyük bir saygınlığı var. Bu saygınlığımızı sürdüreceğiz.

TEB ve Fortis gibi iki güçlü bankayı birleştirirken çok titiz davrandık. Her ayrıntıya dikkat ettik. Etmeye de devam ediyoruz.

Kıta Avrupası’nın en büyük mevduat bankası olan küresel ortağımız BNP Paribas, dünyanın en güçlü 6 bankası arasında yer alıyor. 84 ülkede, tüm önemli finans merkezlerinde varlık gösteriyor ve 205.000’den fazla çalışanı bulunuyor. BNP Paribas, Yeni TEB ile birlikte Türkiye’deki varlığını artırarak uluslararası finansal gücünü bizlere daha fazla sunmaya başladı. Böylece BNP Paribas Grubu’nun uluslararası gücünü ve ağını özellikle dış ticaret konusundaki uzmanlığımızla birleştirerek müşterilerimizin hizmetine daha fazla sunacağız.

Bankamızın etkinliğini esas artıracak gücümüz ise Türkiye’nin tüm sathına yayılmış 600 şubemiz, 10 bine yakın çalışanımız, bine yakın ATM’miz olacak. Bu büyüklüğümüzle 3 milyonu aşkın bireysel ve 500 binden kurumsal müşterimize hizmet vereceğiz.

21 Mart günü “Yeni TEB, Yeni Hayat” sloganı ile yepyeni bir hayata başladık, bu tarih Yeni bankamız için de böyle bir milad oldu. Yeni TEB olarak müşterilerimize yeni ve daha iyi bir hayat sunmayı vaat ediyoruz. Bu daha iyi hayat için TEB, her zaman müşterisinin yanındadır.

Daha iyi bir hayat neleri içeriyor, daha iyi bir ev, daha iyi bir araba, güzel yerlerde yemek, yeni ülkeler görmek, kariyerinde daha güzel bir pozisyona gelmek, çocuklarını daha iyi okulda okutmak, ailemize daha konforlu bir hayat sunmak. Hepimizin hayalleri var… Bazıları bu hayalleri kurmakla yetiniyor, bazıları ise cesaret ediyor ve adım atıyor. Yeni TEB de “olmaz” demeyecek, “neden olmasın” diyecek. Yaşamlarının her evresinde müşterilerinin yanında olacak.

Yeni TEB olarak yeni bir hayata başladık. Hayali olanların hayallerini gerçekleştirmeye hazırız. Bu nedenle “Yeni TEB, Yeni Hayat” diyoruz.

Varol Civil
TEB Genel Müdürü

Önceki Yazı
Sonraki Yazı