Ana SayfaBizden HaberlerYILIN EN BÜYÜK TENİS OLAYI TEB BNP PARİBAS İSTANBUL CUP BAŞLADI

YILIN EN BÜYÜK TENİS OLAYI TEB BNP PARİBAS İSTANBUL CUP BAŞLADI

TEB BNP Paribas WTA Championships’ten sonra Türkiye yeni bir tenis şölenine evsahipliği yapıyor. Tenis heyecanı TEB BNP Paribas İstanbul Cup ile geri dönüyor. 14-20 Temmuz 2014 tarihleri arasında Koza World of Sports Arena’da düzenlenecek turnuvada dünya çapında 32 raket şampiyonluk için yarışacak

Teniste heyecan TEB BNP Paribas İstanbul Cup ile yeniden başladı. 14-20 Temmuz 2014 tarihleri arasında Koza World of Sports Arena’da, Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) isim sponsorluğunda ve Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) katkılarıyla İstanbul Kup A.Ş. tarafından düzenlenecek TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta Türk raketlerin yanı sıra Caroline Wozniacki gibi dünyaca ünlü 32 raket şampiyonluk için yarışacak. TEB BNP Paribas WTA Championships’ten sonra geleceğin yıldız raketlerine ev sahipliği yapacak olan TEB BNP Paribas İstanbul Cup ile Türkiye yine dünya gündemine tenis ile girecek.

Yılın en büyük tenis olayı

2011, 2012 ve 2013 yıllarında yine TEB’in isim sponsorluğunda düzenlenen TEB BNP Paribas WTA Championships ile gün geçtikçe artan tenis heyecanı, bu yıl TEB BNP Paribas İstanbul Cup olarak dünyanın en büyük tenis akademisi Koza World of Sports Arena ev sahipliğinde geri dönüyor.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, “Türkiye olarak TEB BNP Paribas WTA Championships’ten sonra yine önemli bir tenis olayına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyoruz. TEB BNP Paribas İstanbul Cup ile birlikte yılın en büyük tenis organizasyonuna imza atıyoruz. Böylesi önemli bir organizasyona TEB olarak ismimizi vermekten büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Mendi konuşmasında şunları kaydetti: “TEB olarak sporun farklı dallarının desteklenmesini, gençlere spor yapmaları için sunulan imkanların artırılmasını ülkenin ‘geleceğine yatırım’ olarak görüyoruz. Bununla birlikte baktığınızda tenis sadece bir spor değil, ekonomik katma değeri olan, ülkelerin tanıtımına katkı yapan önemli bir spor etkinliği. Biz de Türkiye Tenis Federasyonu’nun da desteğiyle tenise ve tenisin geleceğine yatırım yaparak; gençlerimiz arasından dünya çapında yıldız raketler yetiştirilmesine katkı sağlamayı, global ölçekte tenis organizasyonlarına ismimizi vererek desteklemeyi, tenisle Türkiye markasına değer katarak spor ekonomisinden daha fazla pay sahibi olmasına yardımcı olmayı istiyoruz.”

TEB’in dünya tenisinin 1 numaralı destekçisi konumundaki küresel ortağı BNP Paribas’ın bu alandaki 40 yılı aşan deneyimini Türkiye’de tenisin gelişimi için kullandıklarını belirten Mendi; “Bu konudaki ilk adımı Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) Türkiye’ye kazandırdığı WTA Championships’e adımızı vererek attık. Dünyanın en güçlü kadın raketlerin mücadele ettiği TEB BNP Paribas WTA Championships ile amacımız başta Anadolu olmak üzere tüm Türkiye’de dikkatleri tenise çekmekti. Bunu da başardığımıza inanıyorum. TEB BNP Paribas WTA Championships ile Türkiye ve TEB dünya gündemine tenis ile girerken, gençlerimizin de dikkatini tenise çekmeyi büyük ölçüde başardık. Şimdi Türkiye’yi TEB BNP Paribas İstanbul Cup ile yeni bir tenis şöleni ile buluşturmaya hazırlanıyoruz” dedi.

Gökhan Mendi, turnuvanın düzenlendiği Akbatı’yı TEB olarak bir festival ortamına dönüştürerek, katılımcılara heyecanlı maçların yanı sıra Sokak Tenisi ve benzeri birçok aktiviteler ile de keyifli zaman geçirmelerini sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

İstanbul Kupası Tenis İşletmecilik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Turnuva Direktörü Coşkun Erginer ise, Türkiye’nin profesyonel tenisle ilk kez 2005’te düzenlenen WTA turnuvası ile tanıştığını söyledi ve “İstanbul Cup’ı çok kısa bir hazırlık süreci sonrası apar topar Ataköy’de yapmıştık. WTA Sezon Sonu Şampiyonası ev sahipliğinin 3 yıllığına Türkiye’ye verilmesi nedeniyle 2009’dan bu yana ara verilen İstanbul Cup, bu sene itibariyle WTA takvimine yeniden dahil edildi. Dünyaca ünlü raketleri ağırladığımız bu turnuvaların ülkemizde gerçekleşmesinde ve tenis sporunun gelişmesinde TEB’in her zaman yanımızda olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz” diye konuştu. TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ın gerçekleştirileceği Koza World of Sports’un yapımının 2015’te tamamen biteceğini söyleyen Erginer, “125 dönüm üzerine kurulu tesis çok amaçlı olacak ama asıl işimiz tenis. WTA standardı 3 bindir; biz 7 bin 500 kişilik bir arena yaptık. Ayrıca 500’er kişilik 2 maç kortumuz var. Tesis tamamen bitince, 35’i kapalı 28’i açık, toplam 63 kort olacak” dedi.

Caroline Wozniacki turnuva için İstanbul’a geldi

Turnuvanın açılış vuruşunu TEB BNP Paribas İstanbul Cup için İstanbul’a gelen dünyaca ünlü raket Caroline Wozniacki ile İpek Soylu Ortaköy Esma Sultan Yalısı’nda Boğaz’a karşı yaptı.

Turnuvada raket sallayacak oyuncular

Caroline Wozniacki ile birlikte Francesca Schiavone, Roberta Vinci, Andrea Petkovic, Belinda Bencic, Elina Svitolina gibi deneyimli isimlerle mücadele edecek olan Türk tenisçiler ev sahibi olma avantajını kullanmaya çalışacak. TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta Çağla Büyükakçay, Pemra Özgen, Başak Eraydın, İpek Soylu ve Melis Sezer oynayacak.

DSC_4670

DSC_4667

DSC_4779

DSC_4875